Dobra kawa i ciekawy wystrój idą w parze. 4 miejsca na mapie Poznania.

0
1006

Kawa do polski dotarła w XVII wieku, jest jedną z najpopularniejszych używek a pytanie o to czy jest zdrowa coraz częściej stawiane jest przez badaczy.

Ceny kawy na rynku od kilku miesięcy maleją, ale nie dotyczy to niestety naszego kraju. Fakt ten jednak nie jest przeszkodą. Ilość kawiarni w mieście stale wzrasta a osób zasiadających w nich nie brakuje.

W sumie.. czemu się dziwić? Niektóre kawiarnie samym wystrojem zachęcają do wejścia. 

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie pięciu kawiarni, w których napijecie się dobrej kawy i miło spędzicie czas.

  1. Wypiekarnia

Będąc tam możemy się poczuć jakbyśmy byli bohaterami filmu Wesa Andersona. Jest to nowa kawiarnia mieszcząca się na poznańskich Jeżycach. Ciekawe dekoracje i pastelowe kolory zdecydowanie do nas przemawiają.

Dodatkowo w menu kawiarni każdy znajdzie coś dla siebie!  Nie brakuje tam pysznych śniadań, kawy i ciasta, również dla wegan.

źródło zdj: Wypiekarnia

2. Składak

Wegańskie jedzenie, bezglutenowe wegańskie torty a do tego rowery na ścianach, pyszna kawa i nawet… piwo!

Podobno żeby zrozumieć to trzeba przyjść i zasmakować. Dla wszystkich zainteresowanych kawiarnia znajduje się na ulicy Ratajczaka 32!

UWAGA! Restauracja od wtorku do soboty, w godzinach 9-13 serwuje śniadania za złotówkę!

Źródło zdjSkładak

3. Stragan

Przyznać się kto widział ścianę w kawie? Do tej kawiarni przyciągnęła mnie właśnie to. Chciałam zobaczyć jaki efekt można uzyskać za pomocą paczek kawy.

Trzeba przyznać, że robi wrażenie. A do tego wypijemy tam pyszną kawę, zjemy bajgla i spędzimy miło czas. Polecamy usiąść przy oknie, gdzie rozciąga się widok na ulicę i Bibliotekę Uniwersytecką.

Źródło zdjStragan

4. Organic Coffe

Dość nietypowo miejsce na kawiarnie, ponieważ znajduje się na Rondzie Kaponiera!

Jak sama nazwa wskazuje jest to kawiarnia z ekologiczną, certyfikowaną żywnością. A ceny, choć mogłoby się wydawać, wcale nie przerażają! Kawa kosztuje tam tyle co w większości innych kawiarni.

Klimatyczne miejsce, w którym dostaniemy kawę różnych smaków, coś na ząb i miejsce z widokiem na jadące tramwaje.

Źródło zdj: Organic Coffee

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!