Kulturalny Stary Rynek – prawie 70 wydarzeń!

0
965

Kulturalny Stary Rynek, to wydarzenie liczące prawie 70 wydarzeń.

Projekt powstał w 2015 roku, jego koordynatorem od czterech lat jest Pan Rafał Wąsowicz, a producentem Estrada Poznańska. Czwarty sezon już się rozpoczął, jednak przed nami jeszcze sporo wydarzeń, które możecie znaleźć na Facebooku, wpisując „Kulturalny Stary Rynek”.

Cykl mocno wspierają władze samorządowe stolicy Wielkopolski. Władze miasta widzą w akcji pomysł na odmianę oblicza Starego Rynku. Chcą ściągać na rynek ludzi, którzy będą „w przyjazny i pozytywny sposób spędzać wolny czas”.  Projekt – Kulturalny Stary Rynek- traktowany jest jako jako jedno z narzędzi, dzięki któremu miasto zmienia przestrzeń Starego Rynku. Ponadto Projekt ma zachęcić przedsiębiorców działających na Starym Mieście do tego, by wyszli poza cele wyłącznie komercyjne i realizowali także działania o charakterze kulturalnym – mówi Pan Rafał.

W poprzednich projektach obyło się łącznie prawie 200 koncertów, wystaw i przedstawień teatralnych. Cykl spopularyzował i na nowo odkrył dla turystów i mieszkańców Poznania takie miejsca jak Dziedziniec Szkoły Baletowej czy ulicę Jana Baptysty Quadro. Na tej ostatniej usytuowana została Scena na Quadro, która stała się sercem projektu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny – dodaje koordynator projektu.

W tym roku odbędzie się prawie 70 wydarzeń:

  • Dixie Company – jedna z najlepszych na świecie formacji grających jazz tradycyjny. Cykl Swingująca Starówka
  • Teatr Fuzja – cykl spektakli dla dzieci (14 przedstawień)
  • Zakamarki – piknik wydawniczy dla całych rodzin
  • Kameralny Poznań – występy przybliżające repertuar głównie z obszaru z muzyki klasycznej
  • Cykl wydarzeń na Dziedzińcu Szkoły Baletowej – m. n. muzyka z Indii, warsztaty tanga, pokazy tańca, koncert muzyki latino, przedstawienie baletowe
  • Fotospot, spacery i warsztaty fotograficzne
  • Salon Sąsiedzki – cykl spotkań plenerowych z mieszkańcami, aktorami i animatoram sztuki z Poznania

Mecenasem projektu jest Miasto Poznań.

Sprawdź wydarzenia na przyszły weekend: [klik]

Wydarzenia na sierpień i wrzesień:

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!