3 pomysły na upał w Poznaniu

0
792

Temperatura przekraczająca 30 stopni od paru dni daje się we znaki wszystkim poznaniakom. Wielkie upały to najlepszy czas na wypoczynek. Nie ma lepszego sposobu na ochłodzenie niż kąpiel w zimnej wodzie, dlatego dzisiaj zaproponuje Wam trzy zbiorniki wodne, nad którymi warto spędzić odrobinę czasu w te wakacje. Miejsca idealne do zrelaksowania się i ochłonięcie.

Basen Arena Poznań

źródło

 

Nowo otwarty kompleks basenowy w parku Kasprowicza to świetna wiadomość dla mieszkańców Łazarza i okolic. Koszt modernizacji pływalni to ponad 16,3 milionów złotych. W tej kwocie mieszkańcy dostali dostęp do basenu pływackiego o głębokości od 1,2 do 1,4 metra, basenu ze zjeżdżalnią, brodzika oraz masy atrakcji wodnych na terenie kompleksu. Na terenie basenu powstał również park do street workoutu dla fanów sportu oraz strefa gastronomiczna, dla fanów lodów i frytek. W zmodernizowanym budynku jest dostęp do szatni, toalet i natrysków. Pływalnia od samego otwarcia cieszy się gigantycznym powodzeniem. Baseny zapełnione są rodzinami, które wybierają wypoczynek na świeżym powietrzu. Dla mieszkańców Łazarza lokalizacja jest niezwykle komfortowa. Dodatkowo ceny wstępu są bardzo uczciwe. Za cały dzień pobytu na terenie ośrodka zapłacimy 8 złotych (bilet normalny), bądź 6 złotych (bilet ulgowy). Dzieci do lat 3, wstęp wolny. Basen w parku Kasprowicza czynny jest codziennie w godzinach 9-19.

Strzeszynek Plaża

źródło

 

Oddalone zaledwie parę kilometrów od centrum miasta jezioro Strzeszynek to świetny pomysł na upalne popołudnie. Przy plaży można skorzystać ze strefy gastronomicznej, wypić chłodny napój bądź zjeść gofry z lodami. Jest również możliwość wypożyczenia kajaków i rowerów wodnych. Dodatkowo przez całe wakacje przy plaży będą odbywać się koncerty w ramach nowej odsłony letniej sceny muzycznej #NaFalach. Już w ten piątek będzie można usłyszeć koncert zespołu Lao Che. 10 sierpnia natomiast zagra Fisz Emade, czyli Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Ostatni koncert na plaży odbędzie się 17 sierpnia. Zagra zespół Xxanaxx czyli popularny Warszawski duet poruszający się od 2012 roku pewnie w muzyce elektronicznej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Termy Maltańskie

źródło

 

Termy maltańskie to najnowocześniejszy i największy park wodny w Polsce, położony zaraz przy jeziorze Maltańskim w samym centrum Poznania. 18 basenów o łącznej powierzchni 5,000 m2, 17 pokoi spa, strefa saun, to idealne atrakcje na upalne dni. Na terenie kompleksu znajduje się również WaterPark, czyli 11 zjeżdżalni różnych poziomów trudności, prowadzących do 16 basenów różnej wielkości i głębokości. Latem termy przyciągają setki fanów wypoczynku wodnego dziennie. Baseny otwarte są od godziny 6 do 23. Ceny w okresie letnim zaczynają się od 12 złotych/godzinę (bilet normalny), 10 złotych/godzinę (bilet ulgowy).