5 koncertów i piknik czytelniczy w ten weekend!

0
772

Źródło: Estrada Poznańska

5 koncertów i piknik czytelnicy z wydawnictwem Zakamarki. Weekend jakiego jeszcze nie było!

Zostały tylko trzy weekendy w ramach Kulturalnego Starego Rynku, który jest Wam pewnie dobrze znany. W piątek, 24 sierpnia zaczynamy dziewiątą odsłonę wydarzenia. To będzie weekend jakiego jeszcze nie było.

Co się będzie działo?
24 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro, Sun+Dead – koncert

25 sierpnia, godzina 11:00, ul. Zamkowa – Śniadanie w Salonie Sąsiedzkim
26 sierpnia, godzina 14:00, ul. Zamkowa – Słodkie w Salonie Sąsiedzkim

To już ostatnie spotkanie w tym sezonie Kulturalnego Starego Rynku z Salonem Sąsiedzkim. Idea spotkań, z którą wystartowaliśmy na początku lipca wyraźnie przypadła do gustu poznaniakom. Także liczni turyści spacerujący po naszej starówce ze zdziwieniem, ale i zadowoleniem odkrywali uroki Salonu. Darmowe przekąski, kawa, sobotnie śniadania z kuchnią serwująca wielkopolskie przysmaki. Do tego możliwość rozmowy zarówno z animatorami i twórcami Salonu Sąsiedzkiego jak i z poznaniakami czy turystami, którzy niezwykle licznie pojawiali się na ulicy Zamkowej w wakacyjne soboty i niedziele. Zbieraliśmy też historie gości Salonu, którzy opowiadali o tej części Poznania. Pomysłodawcy Salonu chcą, by w przyszłym roku wystawić spektakl opowiadający o rzeczach, zawartych w tych opowieściach.


Źródło: Estrada Poznańska

25 sierpnia, godzina 17:00, Dziedziniec Szkoły Baletowej – Piosenka jest dobra na wszystko.– koncert

Piosenka w odsłonie kabaretowej zaprezentowane przez komediowe trio: Mateusz Pluskota, Kuba Sopoćko i Eryk Walkowiak to doskonali reprezentanci nurtu piosenki kabaretowej. Zembaty, Młynarski, Kabaret Dudek, Kabaret Starszych Panów czy Hemar to nazwiska zawsze na czasie, komediowe i dobre na wszystko. Będą jak zawsze konkursy tematyczne i wspólne śpiewanie w ramach zaproszenia.

25 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro, MIN t – koncert
26 sierpnia, godzina 9:30, Scena na Quadro, FOTOSPACERy Staromiejskie FOTSPoT – Kulturalny Stary Rynek 2018– Poza czasem – dotykając historii
26 sierpnia, godzina 12.15 przed Ratuszem, DOMINIK OHDE – Kryminalny Stary Rynek-Nie taki Poznań porzundny!
26 sierpnia, w godzinach 12:00-16:00, uliczka J.B. Quadro, Scena na Quadro, oraz Galeria Arsenał – 11 urodziny Zakamarków piknik czytelniczy
W programie:
godz. 12:15 spektakl MAMA MU I PAN WRONA
godz. 13:30 zabawa z ELĄ dla najnajów
godz. 13:00; 14:00; 15:00 PUDLE I FRYTKI – korespondencja przyjaźni
godz. 13:15; 14:15; 15:15 poznajemy psy z ELĄ
godz. 13:00; 14:00; 15:00 woda – eksperymenty z DAWIDEM I LARISĄ
godz. 13:15; 14:15; 15:15 pierwiastki – eksperymenty z DAWIDEM I LARISĄ
godz. 13:00; 14:00; 15:00 warsztaty teatralne z LASSEM I MAJĄ

Non stop od 13 do 16:
OKROPNY RYSUNEK – tworzenie przez niszczenie
wszystko na swoje miejsce z ALBERTEM
szukanie karteczek z KAJTKIEM I TOSIĄ

Ponadto:
przekąski i napoje
kącik czytelniczy
kiermasz książek

26 sierpień, w godzinach 13:30-16:00, Odwach, Happy Jazz Band – koncert
26 sierpnia, godzina 19:00, Scena na Quadro – Kameralny jazz – Jacek Szwaj Music Duo – koncert
Jacek Szwaj – pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego. Na poznańskiej uczelni studiował również Dyrygenturę Chóralną w klasie prof. Marka Gandeckiego.
Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Jazzu Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego oraz w POSM II st. im Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Jego aktywność wykracza daleko poza obszary jazzowego mainstreamu. Intensywnie działa na polu twórczości związanej z muzyką klasyczną, musicalem i filmem. Z programem jazzowych opracowań fortepianowych dzieł klasycznych koncertował m.in w Sofii, Paryżu i Barcelonie. Współpracował z Mazowieckim Instytutem Kultury, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Operą i Filharmonią Podlaską oraz Filharmonią Poznańską. Od kilku lat współpracuje z kompozytorem Bartoszem Chajdeckim, czego owocem są choćby nagrania do dwóch największych polskich produkcji serialowych obecnego sezonu: Wojenne Dziewczyny (TVP) i Belle Epoqe (TVN). Sam także jest kompozytorem, autorem piosenek i spotów reklamowych.

Ktoś z Was się wybiera? Mamy tutaj jakiś miłośników książek? 😀 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!