Dlaczego warto mieszkać na Jeżycach?

0
694

Źródło: [klik]

Na pierwszym roku studiów mieszkałam na poznańskim Grunwaldzie. Pamiętam, że już w połowie roku akademickiego pomyślałam, że Jeżyce są miejscem, dzielnicą, w której chce zamieszkać w przyszłości.

Moja uczelnia znajdowała się na Ogrodach, dlatego też niejednokrotnie w trakcie przerwy między zajęciami udało mi się  spacerować ulicami Jeżyc. Urzekły mnie od początku. Wydawało mi się, że spaceruje po innym mieście, które położone jest obok Poznania, a nie jest jego dzielnicą.

Jeżyce miały, a w zasadzie mają wszystko.

  • Piękne kamienice, które jako pierwsze zdobyły moje serce. Choć niektóre są stare i nie prezentują się tak dobrze jak te odnowione, to i tak zachwycają swoją architekturą.

Podobny obraz

Źródło: [klik]

Znalezione obrazy dla zapytania Jeżyce dąbrowskiego

Źródło: [klik]

  • Rynek Jeżycki, na którym kupimy świeże owoce, warzywa, artykuły spożywcze. Do tego znajdziecie tam kilka kwiaciarni, a co najmniej jedna z nich jest czynna całą dobę.

Znalezione obrazy dla zapytania rynek jeżycki

Źródło: [klik]

rynek Jeżycki

Źródło: [klik]

Zakupy na rynku można robić od poniedziałku do soboty.

  • Piękne kawiarnie, na przykład Wypiekarnia lub Czarne Mleko oraz restauracje. 

Źródło: [klik]

Źródło: [klik]

Jeśli zaś chodzi o restauracje to długo by wymieniać. Na Jeżycach spróbujemy różnych kuchni: wegańskiej, polsko-norweskiej, gruzińskiej, znajdziemy ramen i chińskie pierogi. Dla fanów kuchni polskiej także nie zabraknie miejsca.

  • Komunikacja miejska.

Znalezione obrazy dla zapytania poznań komunikacja miejska jeżyce

Źródło: [klik]

Na Ogrodach znajduje się pętla, dlatego nie musimy się martwić, że gdzieś nie dojedziemy (no chyba, że z przyczyn losowych). Cztery tramwaje + autobusy przejeżdżają przez Jeżyce w różnych kierunkach.

Jeżyce to znacznie więcej niż zostało wymienione. Dlaczego warto tutaj mieszkać? W dzielnicy znajdziemy wszystko, co znajduje się w małych miasteczkach. Do listy możemy dodać dużą ilość aptek, specjalistów, sklepów z tanimi artykułami itp.

Lubicie Jeżyce?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!