Eco projekt Weranda Family #werandasavestheplanet

0
1319

Pisaliśmy już o tym, że Weranda to pierwsza restauracja w Poznaniu, która zdecydowała się wziąc udział w akcji zorganizowanej przez Aretę Szpurę i zrezygnowała ze słomek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WERANDA JAKO PIERWSZA REZYGNUJE ZE SŁOMEK

Jak się okazuje Weranda zaplanowała znacznie szerszy projekt – #werandasavestheplanet.

Nowy Eco projekt grupy Weranda Family, ma na celu pobudzenie świadomości ekologicznej oraz wyeliminowanie wszystkich plastikowych naczyń stosowanych do dań na wynos. Restauracje mają ogromny wpływ na środowisko, przyczyniając się do małej zmiany, dokonują świadomego wyboru, który przybliża o krok do zdrowszej planety.

Jako duża grupa gastronomiczna, chcemy  pokazać,  że można i warto dawać przykład dobrych zmian tylko trzeba zacząć od siebie.

W Polsce zużywa się i wyrzuca ponad 3 MILIONY plastikowych słomek DZIENNIE. Do recyklingu trafia niewielki procent, reszta trafia na wysypiska lub do oceanów, gdzie będzie rozkładać się przez kilkaset lat i zatruwać ekosystem
Używamy ich tak wiele, a ze wszystkich produktów z tworzyw sztucznych, których istnienie przyjmujemy za pewnik, plastikowe słomki do picia są jednymi z najbardziej niepotrzebnych…


Źródło: [klik]

Poszczególne etapy działań projektu #werandasavestheplanet:
W tygodniu 9.04-15.04.2018 wszystkie restauracje Weranda Family, dołączają do światowego ruchu i organizacji wspierających akcję #ditchthestraw, całkowicie rezygnując z używania plastikowych słomek, na rzecz słomek w 100% biodegradowalnych.

#ditchthestraw #niebierzrurki

W kolejnym czasie stopniowo wszystkie restauracje Weranda Family, rezygnują ze stosowania plastikowych naczyń i sztućców, na rzecz produktów w 100% biodegradowalnych. Podsumowaniem będzie wprowadzenie do sprzedaży brandowanych kubków wielorazowego użytku, połączonych z akcją „każda kawa na wynos 20% off, ze swoim kubkiem”.

 

SPRAWDŹ NASZĄ INNĄ STRONĘ: F7CITY
Źródło zdj. głównego: Weranda Family
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!