Niespełniony artysta – Hitler

0
920
Zanim Adolf Hitler stał się politykiem dwókrotnie próbował dostać się na wiedeńską Akademię Sztuk Pięknych. Niestety, bez powodzenia.

Hitler był prawdziwym fascynatem sztuki. Pierwszy raz na ASP próbował się dostać w 1907 roku. Niestety mu się nie udało, choć dostrzegono w nim nie tylko malarza, ale też architekta. Dyktator nie zdał jednak egzaminu z rysunku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: WARTO BYĆ | MARINA

Mieszkając w Wiedniu zajmował się malowaniem oraz kopiowane pocztówki, które następnie sprzedawał przechodniom.
W 2014 roku, w Norymberdze sprzedano jeden z jego obrazów za 130 tysięcy euro.


Źródło: Gazeta Wyborcza

Kogoś zainteresowaliśmy? Jeśli tak, to dobrze!

ODWIEDŹ NASZĄ INNĄ STRONĘ: F7KULINARNE

Kino Rialto w te sobotę wyświetlać będzie film pt. „Hitler kontra Picasso i reszta”.
Na stronie wydarzenia czytamy:

Nazistowska obsesja wobec sztuki! Zapraszamy na pokaz fascynującego dokumentu o tym jak totalitaryzm walczył z „niepoprawnymi” dziełami!
Tajne skarbce, tajemnice i mylone tropy. „Hitler kontra Picasso i reszta” to opowieść o nazistach i sztuce modernistycznej, którą w 1937 roku uznali za zdegenerowaną, ale pracowicie konfiskowali i zbierali w prywatnych kolekcjach. Narracja krąży wokół trzech kluczowych wątków. Pierwszym z nich jest słynna wystawa „Sztuka zdegenerowana”, którą 9 lipca 1937 roku reżim nazistowski zorganizował w Monachium. Znalazło się na niej 650 dzieł sztuki skonfiskowanych z 32 niemieckich muzeów i domów prywatnych kolekcjonerów. Prace artystyczne zostały wybrane spośród nowoczesnych trendów w sztuce, które nie były zgodne z propagowaną przez hitlerowców ideą piękna. Następnie Anne Sinclair, reporterka „Huffington Post”, opowiada historię swojego dziadka, Paula Rosenberga, jednego z najciekawszych właścicieli galerii i handlarza dziełami sztuki początku XX wieku. Był francuskim Żydem, przyjacielem Picassa, Braque’a i Matisse’a oraz niezwykłym kolekcjonerem sztuki, który w 1910 tworzył galerię przy 21 rue La Boétie, gdzie gromadził dzieła sztuki „zdegenerowanej”. W 1942 został pozbawiony francuskiego obywatelstwa, a część jego kolekcji została skradziona przez nazistów.

Więcej dowiecie się na stronie wydarzenia: [klik]
Bilety w cenie 25zł normalny oraz 20zł ulgowy. 

Źródło zdj. głównego: [klik]

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!