Przedostatni kulturalny weekend

0
679
Stało się już tradycją, że w każdy czwartek informujemy Was co będzie się działo w Poznaniu w ramach Kulturalnego Starego Rynku. Dozy informacji nie zabraknie również dzisiaj, ale niestety jest to już przedostatni kulturalny weekend.

Kto jeszcze nie uczestniczył w żadnym wydarzeniu powinien zabrać swoją pociechę, młodszego brata czy siostrę jutro na rynek o godzinie 20:30.

Na płycie Starego Rynku odbędzie się przedstawienie Teatr Fuzja „Alicja”. Myślimy, że Ci najmłodsi będą Wam ogromnie wdzięczni za zabranie ich w czarodziejski świat „Alicji z krainy czarów”.

To niejedyne spotkanie z Teatrem Fuzja, ponieważ 2 września, o godzinie 12:30 odbędzie się przedstawienie „Na Arce o ósmej”. Wydarzenie tradycyjnie będzie miało miejsce na Scenie na Quadro.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kulturalny Stary Rynek – prawie 70 wydarzeń!

  • 31 sierpnia, godzina 17:00, Dziedziniec OSB/Sala, W starym kinie. – film + koncert

Tym razem na Dziedzińcu Szkoły Baletowej zapraszamy do Starego Kina na niezwykłą gratkę filmowo muzyczną. Widzów przeniesiemy do roku 1926 w klimat niemego kina i gry aktorskiej, która była kunsztem artystycznym. Jak doskonałym trzeba było być artystą, by bez głosu wyrazić emocje… Film z udziałem primabaleriny Teatru Wielkiego w Poznaniu Ireny Jedyńskiej.

„Cyganka Aza” film niemy z 1926 roku. Przygotowanie, opracowanie, kompozycja muzyki do filmu – Waldemar Rychły. Integralną częścią tego pokazu jest występ zespołu muzycznego.

To będzie niebywała okazja, aby zobaczyć w akcji młodych wykonawców z Poznańskiej Sceny Młodych. W projekcie w ramach Kulturalny Stary Rynek weekend nr 10 spotkanie dwóch muzycznych gigantów Wojciech Młynarski versus Bob Dylan. Czyż nie cudownie ich będzie odnaleźć w klimacie naszej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu.

Fantastyczni ludzie kierujący PSM Anna Zalewska -Powalisz i Krzysztof Powalisz postarają się wprowadzić w świat mądrych słów i pięknej muzyki. Państwa rolą będzie wybrać kogo docenicie czy polubicie bardziej. Może nasz kochany Młynarski, a może noblista Dylan?

20180811 Kultrualny Stary Rynek 2018 – obsługa fotograficzna f/ Marek Zakrzewski

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: F7KRAKOW

Z kolei w niedziele nikt nie może się nudzić, ponieważ zaplanowano kilka wydarzeń.

– 2 września, godzina 11:00, Galeria Arsenał, W starym zamczysku na skale – warsztaty muzyczne dla dzieci
Warsztaty muzyczne dla dzieci podobnie jak w ubiegłym roku w ramach cyklu Kameralny Poznań przygotuje Fundacja Świat Możliwości.

– 2 września, godzina 12.15 przed Ratuszem, Andrzej Dominik OhdeNie tylko neonów nam żal… – spacer z przewodnikiem
Zapraszamy na ostatnią przechadzkę – Wspomnień czar – urzeknie nas czas najpiękniejszych neonów. Powspominajmy blaski i cienie okresu, w którym Poznań był stolicą największej ilości neonów.

– 2 wrzesień, w godzinach 12:30-15:00, Odwach, Patrycjusz Gruszecki Music & Old Men Jazz Quartet

– 2 września, godzina 19:00, Scena na Quadro,  Molk – koncert
MOLK to taneczny electro-pop zmieszany z chłodnym R’n’B i nastrojowym indie. Ich muzyka kojarzyć się może z nagraniami takich grup jak Vök, Howling, Daughter czy The Knife.

Mamy nadzieję, że do zobaczenia na miejscu!

Źródło zdjęć: Estrada Poznańska

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!