PRZEŻYJ PRZYGODĘ ŻYCIA! CASTING NA WOKALISTĘ

0
846

Źródło: Poznańska Piętnastka

Trwa nabór do castingu na wokalistę Poznańskiej Piętnastki!

Źródło: Poznańska Piętnastka

Poznańska Piętnastka to zespół, który działał w latach 60. XX wieku. Zespół rok temu został reaktywowany!
Jest to połączenie najlepszych tradycji poznańskich orkiestr oraz kontynuowanie jazzową historię miasta.

Dzisiaj można już z całą pewnością potwierdzić, że projekt się przyjął i będzie kontynuowany. P15 ma za sobą niezwykle udany letni cykl koncertów, a w planach pięć kolejnych wydarzeń zaplanowanych na najbliższe miesiące – zdradza koordynator Rafał Wąsowicz.

Źródło: Poznańska Piętnastka

W 1957 roku w Poznaniu został utworzony zespół taneczno-rozrywkowy Poznańskiej Piętnastki Radiowej. Skład tworzyli wybitni artyści, tacy jak Jerzy Milian, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Janusz Hojan, Benon Hardy czy Wojciech Lechowski. Orkiestrą dyrygował Zygmunt Mahlik.

60 lat później poznańscy artyści na czele z Maciejem Fortuną wpadli na szalony pomysł reaktywacji zespołu. Pod koniec 2017 zespół został powołany do życia i od tego czasu koncertuje. Celem jest łączenie najlepszych tradycji orkiestr poznańskich. Poznańska Piętnastka kontynuuje muzyczną historię Poznania, a przede wszystkim będzie przypominać o rozrywkowym pulsie miasta.

Tak jak przed laty formację mocno wspiera Estrada Poznańska. Jak mówi Maciej Fortuna trębacz i kompozytor jazzowy jeden z inicjatorów projektu „Poznań wydał na świat najznamienitsze Polskie zespoły rozrywkowe, a Estrada Poznańska stała się domem dla wielu z nich. Nie jest przesadą stwierdzenie, że: „(…) nie ma w Poznaniu artysty-muzyka, który nie pracowałby w Estradzie”. Z tym miejscem związane są początki artystycznej drogi Aleksandra Maliszewskiego i jego orkiestry, nie wspominając już o debiucie artystycznym Zbigniewa Górnego. Patrząc wstecz już w latach 20. i 30. Poznań tętnił rozrywkowym życiem pełnym orkiestr tanecznych, takich jak słynny zespół Jerzego Grzewińskiego, Stefana Jahns’a czy jazzowa orkiestra Szymona Kantaszka i Zygmunta Karasińskiego.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że z „pierwszego” okresu funkcjonowania zespołu pochodzi wiele wspaniałych nagrań, które doskonale pamiętają starsi mieszkańcy Poznania. Kontynuacja działalności Poznańskiej Piętnastki ma szansę przybliżyć ideę tego przedsięwzięcia młodszym pokoleniom poznaniaków, a także stać się integralną częścią kultury i muzycznej historii miasta. – Mamy nadzieję, że działalność Poznańskiej Piętnastki może stać się również ważnym elementem na drodze do jednoczenia środowiska muzycznego w Poznaniu – wyjaśnia Maciej.

Co zrobić, aby zostać wokalistą?

Rysopis poszukiwanego: Mężczyzna, wiek: 18 – 68 lat, obdarzony dobrym głosem, przebojowy, gotowy na wyzwania i przygodę życia!
– Casting na wokalistę P15
– 19 sierpnia
– Siedziba Poznańskiej Piętnastki (P15) i Stowarzyszenia Jazz Poznań przy ul. Bukowskiej 17/2.
– Start o godzinie 10. Przesłuchania potrwają do godziny 18.

Wymagane przygotowanie przez uczestników następujących utworów:
– Umówiłem się z nią na dziewiątą (tonacja D-dur)
– Cantabile in h-moll (Przyszli o zmroku)
– Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał (E-dur).

Najlepszego z najlepszych wyłoni jury w składzie:
Maciej Fortuna – dyrektor artystyczny P15 (przewodniczący jury)
Jakub Domański – członek jury
Hanna Gieda – członek jury
Iwona Witek – członek jury
Rafał Wąsowicz – członek jury

Zwycięzca castingu, po akceptacji obecnych członków zespołu, koordynatorów i aranżerów dołączy do składu Poznańskiej Piętnastki. Jako pełnoprawny członek zespołu będzie brał udział w koncertach, próbach, oraz uczestniczył w barwnym życiu artystycznym orkiestry.
Co więcej, w najbliższej przyszłości weźmie też udział w koncertach P15 realizowanych we wrześniu i październiku b.r. (łącznie 5 koncertów)!
Maciej Fortuna, dyrektor artystyczny P15: Szukamy śpiewających mężczyzn czujących się na siłach podołać wyzwaniu, jakim bez wątpienia jest uczestnictwo w projekcie P15. Ale bycie częścią zespołu, to także wielka, przygoda, emocje i doświadczenie sceniczne, jakiego bez wątpienia nabierze zwycięzca castingu!

Prosimy o zgłoszenia mailowe: promocja@pietnastka.poznan.pl
W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, telefon kontaktowy oraz krótki opis dokonań artystycznych. Nabór trwa do 17 sierpnia do godziny 20.

Potwierdzeniem uczestnictwa w castingu będzie mail zwrotny z zaproszeniem na konkretną godzinę.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!