Sierpień z Wildeckim Latem Kultury

0
718

Wakacje w Poznaniu obfitują w atrakcje. Kina plenerowe, warsztaty, pokazy teatralne, spotkania na wolnym powietrzu. W tym roku po raz kolejny Rada Osiedla Wilda zaprasza na cykl otwartych spotkań kulturalnych. Przed nami koncerty i spektakle teatralne skierowane za równo dla dzieci jak i dorosłych. Zróżnicowany program sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. W sierpniu na placu Marii Skłodowskiej Curie (obok Rynku Wildeckiego) będziemy mogli aż trzykrotnie oddać się atrakcją cyklu Wildeckie Lato Kulturalne.
3.08 czekają na Nas aż dwa spektakle teatralne. „Czerwony Kapturek” w interpretacji Teatru Bajlandia, oraz „Czas Wilka” w wykonaniu Teatru Ewolucji Cienia. Czerwony Kapturek to klasyczna bajka w całkowicie nowej wersji – opowiedziana lekko, barwnie i z humorem.
Dzięki pięknym kostiumom, radosnej muzyce i fantazyjnej leśnej scenografii, Dzieciom nie jest straszny nawet groźny acz uroczy Wilk! Szalona Babcia, rycerski Gajowy i opiekuńcza Mateczka przeprowadzą Najmłodszą Widownię przez pełną zabawnych zwrotów akcji bajkę.

W niedzielę, 19 sierpnia będziemy mieli możliwość uczestniczenia aż w trzech koncertach. O godzinie 16:00 Jacek Wietrzykowski zagra koncert dedykowany seniorom. Późniejszym popołudniem wakacyjną energią zaleje nas zespół Gra Sów. Wieczorem zaś, będziemy mieli okazję usłyszeć Zespół Dziwy.

foto

 

Na koniec miesiąca Rada Osiedla Wilda proponuje nam wieczór z Recitalem Izabeli Szafrańskiej w akompaniamencie Przemysława Zalewskiego, grającego muzykę sefardyjską i żydowską. Wydarzeniem kończącym wildeckie wakacje będzie koncert smyczkowy zespołu Mendelssohn Quartet. Jeśli więc, którąś z tych dat planujecie spędzić w mieście, warto wziąć pod uwagę przygotowane atrakcje. Wildeckie Lato Kulturalne zapowiada się obiecująco!
strona wydarzenia