„Tokyolize” – książka wydana na własną ręke

0
1025

Żródło: Jagoda L. 

Tegoroczna absolwentka kulturoznawstwa Berry Lewis napisała swoją pierwszą książkę o tytule Tokyolize.

Berry Lewis to pseudonim artystyczny Jagody Lewickiej, młodej pisarki z Poznania, która postanowiła wydać książkę na własną ręke. Zrobiła to poprzez stronę internetową Ridero, która oferuje bezproblemowe wgranie pliku z własną książką. Na stronie można edytować, dodawać zdjęcia. A kiedy tekst zapiszemy można zobaczyć jak prezentują się strony książki.

Źródło: Jagoda L.

Dlaczego zdecydowałaś się wydać książkę na własną ręke?

-Odkąd zaczęłam pisać, a było to ponad 12 lat temu, zaczęłam marzyć o wydaniu własnej książki. Zrobienie tego w Polsce jest jednak trudne, jeśli liczy się tylko na własne szczęście, bowiem mnóstwo innych autorów wysyła swoje prace. Przy takiej liczbie nazwisk ciężko się jest przebić. Z drugiej strony niektóre wydawnictwa oferują wydruk książki, jednak za astrobomiczne wysokie ceny, a przecież nie każdego na to stać. Postanowiłam więc poszukać jakiegoś złotego środka, dlatego odszukałam w Internecie stronę Ridero. Zawsze staram się brać sprawy w swoje ręcę, a jeśli tyczy się ona mojej własnej książki, to jeszcze lepiej. Myślę, że robiąc to po raz pierwszy, ważna jest dowolność. Wydając książkę na własną rękę, mogłam działaś bez większych ograniczeń. Efekt? Dzisiaj moja powieść jest na półkach z książkami w domach wielu moich znajomych.

Jak powstawało Tokyolize? Skąd pomysł?

-Tokyolize powstało w momencie, kiedy przeprowadziłam się do nowego domu we Wiórku, do którego muszę dojeżdżać autobusem z Poznania. Korzystając więc z czasu jaki pojawił się w trakcie jazdy, zaczęłam na telefonie pisać luźne sceny z przypadkowymi bohaterami. Spodobało mi się to, dlatego połączyłam to w jedną fabułę, a że uwielbiam literaturę fantasy, to właśnie w tym gatunku chciałam napisać swoją powieść. Uwielbiam także japońskie anime, dlatego myślę, że ostateczny pomysł na Tokyolize powstał w wyniku mieszania się wielu moich zainteresowań.

O czym jest Twoja powieść?

-Tokyolize opowiada historię Aestry, która pod koniec wakacji spotyka na swojej drodze boga. Jest on wygnany z boskiego świata. Splot wydarzeń sprawia, że bohaterowie ponownie spotkają się, a łączącym ich ogniwem jest przyjaciel Aestry, Leen. Trójka bohaterów odkrywa lub powraca do świata bogów. Przeszkadza im w tym mściwa bogini wojny, która pragnie śmieci boga Hido – zdradza autorka.

Źródło: Jagoda L. 

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem książki zapraszamy na Facebooka [klik].

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!