Warto być | Archeologia napisu – nietypowy wykład

0
652

Poznański street-art ma wiele twarzy – obok wielkoformatowych prac międzynarodowych artystów, znajdziemy również skromniejsze (ale równie ciekawe!) realizacje lokalnych twórców oraz mieszkańców ukryte w bramach, podwórkach, uliczkach. Piękno neonowych szyldów odkryjemy wyłącznie po zmroku, a poszukiwanie starych napisów (wyblakłych, ukrytych pod warstwą tynku) to prawdziwe ćwiczenia z uważności. Ale z pewnością warto!

Mapa Z bliska / Z daleka to gratka zarówno dla mieszkańców miasta jak i świetny przewodnik dla turysty. Już po raz drugi autor Tomasz Bombrych zgromadził najbardziej charakterystyczne punkty w mieście, urozmaicone street-artem, neonami bądź dawną typografią. W drugiej edycji mapy pojawiły się aż 74 obiekty, na które warto zwrócić uwagę. Twórcy sugerują, żeby zgubić się w mieście i odkryć zupełnie nowe oblicze Poznania.

źródło

Z okazji wydania drugiej edycji przewodnika pojawiła się okazja do wspólnego rozszyfrowywania poznańskiej typografii – z jednej strony struktury i pierwotnego wyglądu starych napisów i szyldów, z drugiej zaś historii i opowieści za nimi ukrytych.
Gdzie, kiedy:
Atelier Łazęga poznańska, ul. Św. Marcin 75, 11.08, godz. 16, wstęp wolny
UWAGA! obowiązują zapisy: zbliska.zdaleka@gmail.com (w tytule proszę podać: Archeologia napisu, 11.08)

strona wydarzenia
mapa Z bliska | Z daleka

Mapę w formie fizycznej można odebrać w Centrum Kultury Zamek, Łazęga poznańska, Centrum Informacji Miejskiej oraz PLOT – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.