Weranda jako pierwsza rezygnuje ze słomek! #suckingsucks

0
1152
Akcja 'Tu Pijesz Bez Słomki” zbiera już swoje żniwo w Poznaniu. Pierwszą restauracją, która rezygnuje ze słomek jest Weranda!

Walka z plastikiem trwa. Podziękowania należą się National Geographic, którzy swoją okładką sprawili, że w mediach społecznościowych zawżało.

W czerwcu Ikea ogłosiła, że wycofuje ze swoich restauracji słomki oraz inne plastikowe produkty jednorazowego użytku. Również Starbucks, największa na świecie sieć kawiarni zdeklarowała, że do 2020 całkowicie zrezygnują ze słomek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: BEZ SŁOMKI #suckingsucks i odwiedź F7CITY

Tylko 18% plastiku na świecie poddaje się recyklingowi, a słomki są najcięższe do przetworzenia.
Wie o tym Areta Szpura, która wraz z Noizz i fundacją Lonely Whale rozpoczęli akcję TU PIJESZ BEZ SŁOMKI. Celem jest wycofanie słomek z knajp w całej Polsce. Nawet 100 tysięcy zwierząt morskich ginie rocznie od słomek.

W Poznaniu do akcji jako pierwsza przyłączyła się Weranda! 

Słomki to tylko mały przykład na dobry początek. Wierzę, że dzięki tej akcji zaczniemy zwracać uwagę na to co, i w czym kupujemy. Później – mam nadzieję – przyjdzie czas na resztę plastikowej ekipy: siatki, woreczki, zbędne opakowania, mieszadełka, kubki, butelki – zdradza Areta Szpura dla Noizz.

Źródło zdj. głównego: Noizz
Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!