Wypiekarnia – pastelowa kawiarnia.

0
1135
Wchodząc do kawiarnii odnosi się wrażenie, że znaleźliśmy się w miejscu stworzonym specjalnie dla sceny filmowej najnowszego dzieła Wesa Andersona.

Nic bardziej mylnego. Pastelowe kolory: róż, mięta to ulubione kolory właścicielki kawiarni, która jak sama mówi ’są jej odzwierciedleniem’. Wypiekarnia to jej spełnienie marzeń. Zrezygnowała z pracy w banku by móc realizować swoje pasje.

Lokal zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale także bogatym menu: śniadania, kawy, ciasta wegańskie, zdrowe, ale też tradycyjne. Przygotowywane są na miejscu, nie brakuje autorskich przepisów.

Ciasta, które tworzę w Wypiekarni nie tylko mają być smaczne ale też estetyczne, dlatego zależało mi na pięknym wnętrzu, które będzie dobrym tłem dla moich wypieków.


źródło zdj: Wypiekarnia

22 lipca Wypiekarnia obchodziła swoje pierwsze urodziny. Przy powstawaniu kawiarnii udział wzięło bardzo dużo osób.

Wypiekarnia zaprojektowana została przez Ulę Kaczmarek- scenografkę z zacięciem wnętrzarskim- we współpracy z Enode Studio. W projekcie wykorzystano dodatki polskiej marki Nuki, firma Belmam wykonała na nasze specjalne zamówienie meble z wszechobecnym motywem kraty. Pod poznańscy rzemieślnicy Ania i Tomek Patyk w projekt zaangażowali się całościowo tworząc na nasze potrzeby lampy, drzwi oraz wszystkie elementy ze sklejki. Zabudowę witryny cukierniczej i bar wykonała Pracownia Drewutnia. Wnętrze pomieści 20 osób.
Każda kawiarnia nie obędzie się bez porcelany ? i tutaj zaopatrzyła nas w swoje rękodzieła Cera-Michi . Natomiast jak chodzi o nasze logo, wygląd menu, ulotki owocną współpracę podjeliśmy z firmą Kommunikat – Kuba Enzowski i Natalia Żerko.

źródło zdj: Wypiekarnia

Lokal z pewnością powinien się znaleźć na waszej liście miejsc do odwiedzenia. Jest to idealne miejsce do spędzenia czasu w pochmurne dni, ponieważ swoimi kolorami dodaje energii.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!