Poznań dla studentów | Jak zaoszczędzić pieniądze?

0
1000

Rok akademicki zbliża się wielkimi krokami, do miasta napływają nowi studenci.
Myślę o tym, jak trzy lata temu przeprowadziłam się do Poznania i dopada mnie nostalgia. Byłam zagubiona i minęło trochę czasu, aż odnalazłam się w 'wielkim mieście’.

Jestem osobą, która kocha przeceny i zniżki, dlatego dzisiaj mam dla was kilka porad. Może lubicie podróżować i chcecie zaoszczędzić pieniądze, a może po prostu je chomikujecie. Nie ma znaczenia, oszczędzanie to oszczędzanie, a ja postaram się wam pomóc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: DOBRA KAWA I CIEKAWY WYSTRÓJ IDĄ W PARZE

 1. Komunikacja miejska
  W Poznaniu najlepiej poruszać się tramwajami, co dla wielu nie jest zaskoczeniem. Wybierając tramwaj mamy prawie stu procentową pewność, że dojedziemy na miejsce o czasie. Samochody i autobusy często stoją w korkach, szczególnie w godzinach szczytu.
  Niestety, czasami jesteśmy zmuszeni wybrać inny środek transportu, ponieważ nie ma innej opcji. Tramwaje nie dojeżdżają wszędzie.
  Jednak nic straconego. W tramwajach i autobusach obowiązuje ten sam bilet. Jaki wybrać?
  Przede wszystkim należy wyrobić sobie kartę miejską PEKA. Jeśli poruszamy się mało najlepiej załadować sobie za kilka złoty t-portmonetke. Dla osób, które przemieszczają się często najlepszą opcją będzie bilet semestralny.
 2. Rowery miejskie
  Stacje z rowerami miejskimi znajdziemy w wielu miejscach na mapie Poznania. Jest to nie tylko tania, ale też zdrowa wersja. Zyskamy na tym my i środowisko.
  20 pierwszych minut wypożyczenia roweru jest darmowe. Jest to też wystarczająco długo, aby dojechać z Jeżyc na Dworzec Główny.
 3. Dobra kawa i ciasto
  Miejsce popularne, jest to druga największa sieć kawiarni na świecie, czyli Costa Coffee. Banalny przykład, ale czy wiedzieliście, że za okazaniem legitymacji studenckiej mamy 20% zniżki na wszystkie średnie oraz duże napoje? Co więcej, możemy zbierać punkty, a po zdobyciu danej liczby napić się kawy za darmo.
 4. Poznań za pół ceny
  Jest to akcja, która odbywa się w weekend majowy. Dane restauracje i kawiarnie serwują kawy, ciasta oraz dania 50% taniej niż jest w karcie menu. Udział w tym biorą tylko niektóre lokale, ale na szczęście kilka dni przed rozpoczęciem dostajemy ich pełną listę.
 5. Rozrywka
  Rozrywki w Poznaniu nie brakuje. Najwięcej dzieje się w okresie letnim, kiedy to możemy wziąć udział w Malta Festival, czy uczestniczyć w Kulturalnym Starym Rynku.
  Gdzie jednak warto pójść, gdy za oknem pogoda nie taka?
  Koniecznie trzeba skorzystać z Przyzwoicie Tanich Czwartków, czyli promocji cenowej w kinie Muza, kiedy to bilety kosztują 8zł.

A co poza tym? Możemy skorzystać z wielu ciekawych okazji, które nie są stałe. Zanim wybierzecie się do jakiegoś miejsca polecamy sprawdzać strony internetowe, takie jak na przykład Groupon. Często znajdziemy tam oferty kawiarni, Jump Areny i wielu innych atrakcji.

SPRAWDŹ TAKŻE: F7DOBRY

Żródło zdj. głównego: Kwejk

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!