Soup Culture – wypij zupę, zjedz kubek

0
1825

Niecodzienna koncepcja zgodna z filozofią zero waste. Nowe miejsce dla miłośników zup na poznańskich Jeżycach.

We wrześniu na ulicy Dąbrowskiego, na poznańskich Jeżycach powstał nowy lokal, w którym dostaniemy wegetariańskie i wegańskie zupy. Co ciekawsze, są one podawane w niecodzienny sposób.
Udało nam się porozmawiać z właścicielami Soup Culture!

Obecnie mamy przygotowany zestaw ponad 20 zup, które będziemy szczegółowo dobierać, w zależności od pogody czy dostępnych warzyw sezonowych, ale z czasem będziemy to menu wzbogacać o kolejny inspiracje i pomysły.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sklep ZERO WASTE na Jeżycach

Skąd pomysł na taki biznes?
Pomysły i inspiracje często zbieramy  w czasie podróży, tak też stało się i tym razem. Podczas podróży do Kijowa spotkałem ten niepowtarzalny sposób serwowania przepysznych wegetariańskich zup i uznałem, że brakuje czegoś takiego na naszym podwórku. Brakuje u nas szybkich, ale zdrowych dań.

SPRAWDŹ: F7WARSZAWA

Co dostaniemy w Waszym lokalu?
Serwujemy przepyszne, pożywne zupy wegetariańskie i wegańskie,  w zgodzie z zasadą „zero waste”.  Zupy są gotowane przez nas na świeżo w danym dniu. Na dany tydzień dobierany jest zestaw 3-4 zup, który jest podawany z 2 rodzajach chrupiących kubków chlebowych.

Co wyróżnia Was na tle innych restauracji?
Przede wszystkim serwujemy zupy we własnoręcznie przygotowanych i wypieczonych kubkach, które można zjadać w trakcie konsumowania zupy, dokładnie tak jak zjada się wafelek jedząc loda. Nie ma w związku z tym odpadu w formie miski, a z drugiej strony sam kubek stanowi dopełnienie posiłku. Jest wypieczony na miejscu, nie przecieka i do tego ma wyśmienity smak i kolor. Może być z dodatkiem kurkumy lub mąki pełnoziarnistej. Wygląda dobrze i smakuje wyśmienicie. Możecie go zabrać ze sobą lub zjeść na miejscu. 

Sami przygotowujecie jedzenie?
Tak. Zupy są gotowane z samego rana z warzyw, które kupujemy lokalnie, są przygotowywane na świeżo. Zupy są gotowane, potem blendowane, żeby przyjemnie dały się wypić wprost z wypieczonego, chlebowego kubka. Nie są mrożone czy wcześniej przetwarzane.


Jak Wam się podoba? Wybierzecie się na zupę w najbliższym czasie?

Zdjęcia: Soup Culture

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!