Poznań ma swoje Monopoly! Jakie jest najdroższe miejsce na planszy?

0
777

Monopoly to jedna z najsłynniejszych gier grupowych, grzejąca miejsce w domu wielu z nas. Powstała w Stanach Zjednoczonych, w okresie Wielkiego Kryzysu i polega na handlu nieruchomościami.

Jesienią 2008 roku Gdynia jako pierwsze polskie miasto w historii pojawiła się na planszy gry. Dziesięć lat później przyszła pora na Poznań!

PRZECZYTAJ TAKŻE: „Weekend za pół ceny” w Poznaniu

Edycję miejską posiadają już takie miasta jak Nowy Jork, Londyn, Kraków, Wrocław i Kraków. Poznań to jedyne polskie miasto, które znajdzie się w tegorocznej edycji planszówki.

Na poznańskiej planszy znajduje się 28 pól. Co ciekawe, to Poznaniacy decydowali , które miejsca znajdą się w grze. W głosowaniu wzięło około 8500 internautów, którzy zadecydowali, że najdroższe opłaty i nieruchomości będą na Starym Rynku. Na planszy znajdzie się także Stary Browar, fabryka Volkswagen, Centrum Kultury Zamek czy Jezioro Malta.

SPRAWDŹ TAKŻE: f7GDAŃSK

Plansza nie tylko umili niejednemu z nas pochmurny jesienny wieczór, ale też jest idealną promocją dla miasta. W tym roku ukaże się od sześciu do ośmiu tysięcy egzemplarzy. PREMIERA JUŻ JUTRO! Odbędzie się ona na szachownicy w Starym Browarze!

Źródło art.: [klik]
Źródło zdj.: [klik]

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!