Poznański Budżet Obywatelski – ostatnie dni głosowania.

0
616

To już ostatnie dni, gdzie każdy obywatel miasta poświęcając parę minut przy komputerze może mieć realny wpływ na to, jak miast będzie w kolejnych latach gospodarowało pieniędzmi.

To już siódma edycja projektu PBO, który z każdym rokiem zyskuje na popularności. Do tej pory do realizacji wybrano 134 projekty, a 71 z nich zostało już zakończonych. Tegoroczna edycja pod wieloma względami będzie i jest rekordowa – komentuje Patryk Pawełczak, dyrektor gabinetu prezydenta Poznania.
W edycji zeszłorocznej w głosowaniu wzięło udział ponad 45 tysięcy mieszkańców. W tym roku padł rekord ilości zgłoszonych pomysłów – aż 425, które po przejściu weryfikacji zostały przebrane i umieszczone na oficjalnej liście. Na liście do głosowania znajdziemy 55 projektów ogólnomiejskich i 204 projekty rejonowe. Cały Poznań jest podzielony na 13 rejonów. W puli PBO2019 są też rekordowe pieniądze. To 20 milionów złotych na projekty, czyli o 2 mln więcej niż rok temu. 6 mln trafi na realizację projektów ogólnomiejskich (do 2 mln złotych każdy), a 14 mln na projekty rejonowe (do 600 tys. złotych każdy).

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną – w Serwisie Poznański Budżet Obywatelski 2019 (https://pbo2019.um.poznan.pl/i/pbo-2019/voting). Osoby, które nie mają dostępu do komputera i internetu lub potrzebują pomocy w oddaniu głosu, mogą przyjść do jednego z punktów stacjonarnych. Zagłosować można m. in. w Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44, pon.-pt. w godz. 10:00 – 18:00) oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24, pon.-pt. w godz. 08:00 – 16:00).

Przeczytaj też: Dlaczego warto biegać maratony?

Dlaczego warto zagłosować w Poznańskim Budżecie Obywatelskim?

  1. Masz realny wpływ na to co się dzieje.
  2. Możesz decydować, jakie inwestycje zostaną zrealizowane.
  3. Dbasz o przyszłość.
  4. Pomagasz innym.
  5. Możesz zintegrować się z lokalną społecznością.
  6. Korzystasz ze zrealizowanych projektów.
  7. Warto być aktywnym mieszkańcem.

Głosowanie potrwa od 27 września do 19 października. Które projekty zwyciężyły, dowiemy się do końca października. Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Poznania. W przypadku tych niepełnoletnich wymagane będzie uzyskanie zgody opiekuna.

Głosować można TUTAJ

Zobacz u Nas: Najpiękniejsze biblioteki na świecie!