#1 Poznański Event MeetUp | Wywiad z Bartkiem Bartkowiakiem.

0
715
Lubisz chodzić na przeróżne wydarzenia organizowane w naszym mieście? A może sam chciałbyś coś ciekawego zrobić, ale nie wiesz jak się za to zabrać? W dzisiejszym artykule rozmawiamy z Bartkiem Bartkowiakiem, konferasjerem i studentem z Poznania, który organizuje swoje pierwsze spotkanie.

Przeczytaj jak osiągnąć swój cel, zainspiruj się i wpadaj na pierwsze wydarzenie w Poznaniu, na którym spotkasz osoby organizujące imprezy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: KNAJPA ROKU 2018 | Plebiscyt MYTUJEMY

Czym się zajmujesz na co dzień?
Na co dzień studiuję dwa kierunki – historię i gospodarkę przestrzenną, ale jestem też konferansjerem, prowadzę na przykład konferencje, wydarzenia w galeriach handlowych, pikniki firmowe czy imprezy wieczorowe, zdarzyło się też, że prowadziłem jubileusz osoby prywatnej. Nie chcę być jednak kojarzony z wodzirejem. Od samego początku mam strategię, wizję i chcę budować swoją markę, nie prowadzę np. wesel.

Skąd wziął się pomysł na zorganizowanie wydarzenia?
Lubię poznawać ludzi, też z racji tego czym się zajmuję, nie mam z tym problemu. Każde meet up’y są dla mnie ciekawe, jestem zainteresowany tym, co będzie się działo i kto będzie w nich uczestniczył. Szukałem wydarzeń dla siebie, takich, gdzie mógłbym poznać kogoś z mojej branży, by pomóc sobie w odpowiedniej chwili i być może nawiązać współpracę. Grupa docelowa mojego wydarzenia jest bardzo dokładnie określona. Staram się w jednym miejscu zgromadzić osoby doświadczone, event managerów, osoby wokół branży, podwykonawców czy też młode osoby, które chcą organizować imprezy. Nie przyjdziemy tam tylko porozmawiać, ale też czegoś się dowiedzieć.

W dniu, w którym opublikujemy wywiad dodasz informację o prelegentach. Kto to będzie?
Prelekcje będą dwie. Jedną poprowadzą twórcy Wyścigu Autostopem, którzy opowiedzą o tym jak narodził się pomysł i jak zorganizować tak duże wydarzenie. W tym roku, w wyścigu wzięło udział około tysiąca osób i trzeba to zaplanować najpierw tutaj, w Poznaniu, a później jeszcze w miejscu docelowym.
W Polskim Internecie zyskują popularność streamerzy i w ogóle youtuberzy, którzy stają się osobami publicznymi. Dużo osób słyszało o Fame MMA i można się już domyślać, że drugim prelegentem będzie jeden z głównych organizatorów, Wojciech Gola. Opowie on o współpracy z influencerami, influence marketingu i o tym jak zrobić tak duże wydarzenie jak Fame MMA.

Jest to pierwsze wydarzenie jakie organizujesz. Jakie są twoje oczekiwania wobec niego?
Przede wszystkim mam nadzieję, że każdy wyjdzie zadowolony i pozna dużo osób, które mają podobne zainteresowania. Myślę, że to jest główny cel, żeby znajomości, które się tam nabędzie procentowały w przyszłości czyli coś co określamy mianem networkingu.

Będzie to cykl spotkań czy raczej jednorazowe wydarzenie?
Fajnie gdyby to się przerodziło w coś co można organizować cyklicznie, ale tak naprawdę wszystko się okaże. Ucieszę się, jeśli uda się zintegrować poznańską scenę branży eventowej i zbudować wokół meetupu społeczność ludzi, którzy sobie pomagają, wymieniają dobre praktyki i kontakty.

Jaki był najtrudniejszy aspekt?
Tak sobie myślałem ostatnio, że coś mi za łatwo idzie. Jednego dnia po prostu wróciłem do domu, opublikowałem wydarzenie i zaprosiłem znajomych. Dzień później już 100 osób było zainteresowanych, więc wziąłem się za znalezienie miejsca, prelegentów i dopinanie wszystkiego.

Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. Gdzie możemy się spotkać?
Zapraszam wszystkich w środę, 28 listopada o godzinie 19, do klubu Próżność.

 

SPRAWDŹ NASZĄ STRONĘ: f7dobry

Weź udział w wydarzeniu: FB WYDARZENIE.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!