Dlaczego studenci z zagranicy wybierają Poznań?

0
641
Powszechnie wiadomo, że Poznań to miasto studentów. Każdego roku do stolicy Wielkopolski napływają uczniowie z całej Polski, ale przybywa też tych, którzy decydują się na wzięcie udziału w programie Erasmus.

SPRAWDŹ STRONĘ: F7CITY

Wychodząc ze znajomymi wieczorem, czy nawet poruszając się komunikacją miejską często docierają do nas słowa wypowiedziane w innym języku. Odpowiedzialni za to są studenci zjeżdżający do nas z każdego zakątka świata. Nic w tym dziwnego, Poznań może pochwalić się conajmniej trzema dobrymi uczelniami wyższymi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Święty Marcin po raz kolejny przemaszeruje przez miasto!

Zastanawiacie się czasem co sprawia, że wybór pada na Poznań? Choć dla wielu osób nasze miasto może wydawać się nudne, to wcale takie nie jest.

Zapytaliśmy dwie dziewczyny z Francji, dlaczego ich wybór padł na Polskę i Poznań.

Wybrałyśmy poznań, ponieważ chciałyśmy poznać inną kulturę.

Między jakimi krajami wybierałyście?
Mogłyśmy wybrać między Anglią, Irlandią a Hiszpanią. No i Polska.

Jakie były wasze oczekiwania wobec Poznania?
Nie wiedziałyśmy czego oczekiwać. Nigdy wcześniej nie słyszałyśmy o Poznaniu i sama Polska nie jest bardzo znanym krajem.

Coś Was zaskoczyło?
Z pewnością krajobraz miejski. W Poznaniu jest dużo więcej pięknych, historycznych budynków niż oczekiwałyśmy. Zszokowała nas również liczba młodych osób, studentów, którzy żyją w Poznaniu. Oczywiście też obraz Cloude’a Moneta w muzeum. 

Manon: Podoba mi się, że poznań nie jest najbardziej turystycznym miejscem w polsce. jesteśmy tutaj mieszkańcami miasta a nie disneylandu.

Dlaczego Wy wybraliście Poznań?

Zdj. główne: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!