Musiał być cicho „bo będzie bolało”. Okradziono niewidomego studenta w jego mieszkaniu

0
953
Marek Suwezda studiuje filozofię prawa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie im. Adama Mieckiewicza w Poznaniu. W nocy z 17 na 18 listopada dwóch mężczyzn weszło do wynajmowanego przez niego mieszkania i kazali mu być cicho, ponieważ inaczej „będzie bolało”.

Sprawcy mieszkanie otworzyli za pomocą klucza. Markowi skradziono laptopa firmy HP z oprogramowaniem dla niedowidzących, które warte jest 4 tysiące zł.

Policję zawiadomiła sąsiadka Marka. Po przyjeździe służby zarzuciły poszkodowanemu próbę oszustwa. Powiedzieli mi, że może sam sprzedałem laptopa, a teraz probuję wyłudzić odszkodowanie – wspomina Marek. Policja coś z tym robi, a przynajmniej mówi, że tak jest – dodaje.

Wojtek Bogacz, przyjaciel poszkodowanego na swoim Facebooku prosi o nagłośnienie sprawy w celu znalezienia sprawców.

Proszę o pomoc w znalezieniu sprawców napadu na mojego przyjaciela, jednego z najwspanialszych ludzi, jakich udało mi się poznać. Marek Suwezda został napadnięty w wynajmowanym mieszkaniu w Poznaniu przy ulicy Nadolnik około godziny 12 w nocy z 17 na 18 listopada 2018r. Skradziono mu między innymi laptopa HP 250 G1 lub G2. Bulwersujący jest fakt, że sprawcy podnieśli rękę na osobę niewidomą i poruszającą się na wózku inwalidzkim, w dodatku chorą na raka i w trakcie przyjmowania chemii.

W rozmowie student wspomina, że dla niego najważniejsze jest aby artykuł był przestrogą dla innych niewidomych oraz uczulił ludzi na tego typu sytuacje. Jeśli jednak chcesz wesprzeć Marka Fundacja Jeden Uniwersytet prowadzi zbiórkę na zakup skradzionych rzeczy. Pieniądze można wpłacać na konto Fundancji nr 38 1090 1476 0000 0001 2304 7406 w Santander Bank Polska, w tytule wpisując „DLA MARKA”.

Zdjęcie: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!