Profesjonalna gala, walki w klatce i popularne osoby. Czym jest FAME MMA? | Wywiad z Wojtkiem Golą.

0
1281

Biorą w niej udział sławni youtuberzy i influencerzy, artyści i gwiazdy telewizji. FAME MMA to pierwsza taka gala w Polsce.

Słyszeliście o FAME MMA, ale nie wiecie do końca czym jest? A może jesteście fanami i chcecie poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wydarzenia? Porozmawialiśmy z Wojtkiem Golą, jednym z organizatorów gali Freak Fight, i zadaliśmy mu kilka pytań.

Zdj.: źródło

Jesteś osobą popularną, ludzie mogą Cię kojarzyć z Warsaw Shore. Jak się z tym czujesz? Czym zajmujesz się dzisiaj?
Udział w programie Warsaw Shore zacząłem w roku 2013, czyli już ponad 5 lat temu. Przed naborem do ekipy prowadziłem studio filmowe 360studios.pl, a wcześniej zawodowo jeździłem wyczynowo na rowerze. Oglądałem również Jersey Shore (ekipę z New Jersey). Uznałem, że to może być całkiem ciekawy sposób na oderwanie się od pracy oraz przeżycie niezapomnianej przygody. Przez lata, podczas których uczestniczyłem w WS poznałem wiele bardzo ciekawych osób, dwukrotnie gościłem na gali EMA oraz zrobiłem wiele rzeczy, których prawdopodobnie nigdy bym nie miał okazji doświadczyć. Czuję się z tym dobrze, ponieważ ludzie bardzo pozytywnie odbierają mój udział w programie, często podchodzą po zdjęcia oraz autografy. Osoby publiczne są narażone na hejt, a w szczególności biorące udział w tak kontrowersyjnym show, jednak na szczęście nie odczułem go na sobie. Aktualnie prowadzę swoje studio filmowe 360studios.pl, jestem współzałożycielem federacji FAME MMA, prowadzę wraz z Damianem „Stiflerem” Zduńczykiem kanał na YouTube Wyzwani, kończę pracę nad aplikacją mobilną, która będzie miała swoją premierę w marcu 2019 oraz pracuję nad powstaniem nowej spółki związanej również z branżą IT.

Czy mógłbyś w kilku zdaniach opisać czym jest Fame MMA? Skąd pomysł na zorganizowanie wydarzenia?
FAME MMA to pierwsza w Polsce federacja freak fight, podczas której swoich sił w klatce mogą spróbować celebryci, youtuberzy, artyści oraz gwiazdy telewizji. Zazwyczaj nie mają oni doświadczenia w sportach walki, dlatego zapewniamy im odpowiednie przygotowania. Dzięki naszej federacji mogą rozwiązywać swoje konflikty lub po prostu przeżyć niezapomnianą przygodę i sprawdzić się w MMA. Wielu YouTuberów od lat wyzywało się na pojedynki, natomiast nigdy nie doszło to do skutku. Postanowiliśmy dać im taką szansę na profesjonalnej gali, na zasadach MMA, po odpowiednim przygotowaniu, pod nadzorem sędziów oraz opieki medycznej. Walki freak fight od zawsze cieszą się dużą oglądalnością i budzą ogromne emocje dlatego wiedzieliśmy, że to będzie ciekawe widowisko, które przyciągnie wielu widzów.

Zdj.: źródło

Dlaczego gala odbywa się w Poznaniu? Co miało największy wpływ na wybór miejsca? Planujecie zrobić FAME MMA w innych miastach?
Pierwsza gala odbyła się w Koszalinie, druga w Poznaniu przy okazji targów PGA. Wybieramy lokalizacje oraz hale, które są dla nas najbardziej odpowiednie.

Jest to ogromne przedsięwzięcie. Jaki był najtrudniejszy aspekt organizacyjny?
Tworząc pierwszą galę FAME MMA nikt z naszego zespołu nie miał doświadczenia w organizacji imprez masowych. Zorganizowanie tak dużego wydarzenia w dodatku z systemem Pay-Per-View było naprawdę ogromnym wyzwaniem. Tak naprawdę nie było najtrudniejszego aspektu organizacyjnego, każdy element staraliśmy się dokładnie analizować i realizować go na jak najwyższym poziomie.

Zdjęcie: źródło

Jakie problemy spotykacie na drodze organizacji?
Jednym z większych problemów jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Niestety nie ma zbyt dużej ilości odpowiednich obiektów położonych w strategicznych miejscach Polski.

Na jakiej podstawie wybieraliście zawodników walk? Czy jest ktoś kto odmówił Wam udziału, a na kim bardzo wam zależało?
Zawodników wybieramy na podstawie ich popularności, zasięgów, zaangażowaniu w prowadzeniu profili na portalach społecznościowych oraz chęci przeżycia niezapomnianej przygody jaką jest udział w takim wydarzeniu. Szukamy osób ciekawych, które swoim wyjątkowym charakterem wzbudzą jak największe emocje wśród widzów. Nie każdego interesują sporty walki, jednak znaczna większość wyraża chęć spróbowania swoich sił w klatce.

Nie wszyscy mają okazję oglądać galę na żywo. Prowadzicie jakieś streamy? Na jakich stronach?
Oczywiście, już od pierwszej gali nasi widzowie mogli obejrzeć wydarzenie w systemie Pay-Per-View na platformie www.famemma.tv na swoich komputerach, smartfonach i tabletach.

Nie znalazłam żadnej informacji na temat kolejnego wydarzenia (jeśli gdzieś takie jest to przepraszam za brak wiedzy). Kiedy się odbędzie?
Jeszcze nie ma ogłoszonej daty i lokalizacji kolejnej gali, natomiast odbędzie się ona pod koniec marca 2019.

Zdj.: źródło

W gali udział wzięli: Magical, Rafonix, Malczyński, Bonus BGC czy Adbuster. W kolejnej edycji spodziewać się możemy między innymi Filipka, reprezentanta wytwórni płytowej QueQuality.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!