#3 Poznańscy Podróżnicy: Joanna Kontowicz i Krzysztof Dzięgelewski – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii. | Festiwal Śladami Marzeń

0
1004

Backpackerska wyprawa do Azji i Australii to temat trzeciej z pięciu prelekcji podróżników z Poznania!

01-03 lutego bieżącego roku w Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, o którym niejednokronie pisaliśmy. To właśnie wtedy będziemy mogli posłuchać prelekcji Joanny Kontowicz i Krzysztofa Dzięgelewskiego.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: #2 Poznańscy Podróżnicy: Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców. | Festiwal Śladami Marzeń

Joanna Kontowicz – równolatka Okrągłego Stołu. Wyznawczyni zasady „koniec  języka za przewodnika”. Uwielbia poznawać nowych ludzi, ich osobiste historie oraz dowiadywać się jak najwięcej o kulturze i przeszłości odwiedzanych miejsc. Psychofanka słowa pisanego i gier słownych. Z wykształcenia lingwistka.

Krzysztof Dzięgelewski – rocznik czarnobylski, 1986. Kręci go wszystko co niesie ze sobą zastrzyk adrenaliny: widowiskowe skoki z wodospadów, motorowe wyprawy w zasnute mgłą wietnamskie góry czy  eksplorowanie laotańskich jaskiń na własną rękę. Pomysłodawca szalonej trasy przez całą Australię w 12 dni. Jak nie gra w szachy, to ogląda mecze NBA. W międzyczasie udziela się jako księgowy.

Praca w agencji reklamowej do spokojnych nie należy. Taka w korporacji też nie. Najlepszą receptą na przywrócenie równowagi i złapanie poprawnych proporcji okazuje się podróż. Taka na biedaka-ślimaka, z całym dobytkiem spakowanym w 12-kilogramowy plecak. Chcąc odczarować mit, że trzeba bardzo dużo kasy i odwagi na wyprawę, bo przecież to koniec świata, gdzie tylko malaria, węże i pająki, z książkami Terzaniego w rękach i uszach, ruszyliśmy sprawdzić na własne oczy, jak wygląda życie w tym odległym regionie.
8 miesięczna podróż do Tajlandii, Laosu, Kambodży, Wietnamu, Indonezji i Australii, Malezji i Nepalu. – czytamy na stronie na festiwalu.

Przeczytajcie naszą rozmowę z Joanną i Krzysztofem i sprawdźcie czego możemy się spodziewać po prelekcji.

Czym się zajmujecie na co dzień? Dużo podróżujecie?
JK
: Ja jestem project managerem, a Krzysiek księgowym. Podróże są naszym sposobem na odpoczynek i oderwanie się od rutyny. To świetny czas na uporządkowanie myśli, złapanie dystansu do codziennych problemów oraz otwarcie głowy na nowe pomysły i plany. Staramy się, oprócz 2 dłuższych wyjazdów w ciągu roku, tak gospodarować weekendami, żeby jak najczęściej zmieniać otoczenie.

Czym wyprawa backpackerska różni się od tradycyjnego podróżowania?
KD
: Zależy, co rozumiemy pod tradycyjnym podróżowaniem. My raczej rozdzielamy backpacking od turystycznych wycieczek. Podczas tych drugich z reguły ktoś prowadzi Cię za rękę, widzisz tylko to, co przeznaczone dla oczu turysty, jesz i śpisz w hotelu. Podróżując z plecakiem, na własną rękę, sam decydujesz, dokąd pojedziesz, gdzie przenocujesz i czy zjesz dziś pizzę czy zupę sprzedawaną na zapleczu spożywczaka.

JK: Dzięki temu możesz być bliżej mieszkańców danego kraju, jeść to, co oni, obserwować ich codzienne życie. Poza tym spotykasz mnóstwo osób, które myślą i czują podobnie, jak Ty i pochodzą z innych krajów. To fantastyczna okazja do zawierania ciekawych znajomości, wymiany myśli i informacji o historii, kulturze, sytuacji politycznej w innych częściach świata.

Jaka jest Wasza wymarzona podróż?
KD
: Kolejny road trip! Po Australii pokochaliśmy ten sposób podróżowania. Kiedy samochód staje się jednocześnie Twoim środkiem transportu, kuchnią i sypialnią zyskujesz niesamowitą wolność – jedziesz gdzie chcesz, śpisz, gdzie zastanie Cię noc i nigdy nie wiesz, czy myjąc rano zęby nie przybijesz sobie piątki z kangurem.

JK: Do tej pory wspominamy noclegi w buszu i poranne spotkanie z watahą dingo. Innym razem drogę przebiegły nam emu. Okazało się, że mieliśmy niesamowite szczęście, bo bardzo trudno zobaczyć te zwierzęta i to w tak krótkim czasie. Wiesz, że emu wygrały kiedyś wojnę z Australijczykami?

Skąd wzięła się u Was chęć wygłoszenia prelekcji na Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń?
JK:
Sami, przed wyjazdem, uczestniczyliśmy kilka razy w Festiwalu jako słuchacze. Bardzo podoba nam się idea wydarzenia łączącego ludzi, którzy kochają podróże, tworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i świetnej zabawy. Chcieliśmy dołożyć swoją cegiełkę, zachęcić kolejnych, wahających się amatorów dalekich wypraw, pokazać na swoim przykładzie, że taka podróż jest do ogarnięcia. Chcemy, aby innym było łatwiej dzięki naszym doświadczeniom.

KD: Opowiemy, jak sprawnie zorganizować wyjazd, o czym pamiętać, z jakimi wydatkami się liczyć. Poza tym – co fajnego można zrobić w Nepalu, Indonezji, Wietnamie, Malezji, Laosie, Kambodży, Tajlandii i Australii i jak się do tego zabrać.

Kiedy możemy posłuchać o waszej wyprawie? Który dzień i jaka godzina?
1.02.2019 o 11:30. Zapraszamy! 😊

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl