#4 Poznańscy Podróżnicy: Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle, backpacking na Ałtaju. | Festiwal Śladami Marzeń

0
977
Jakub Rybicki –  ekspert od krajów byłego ZSRR, miłośnik szeroko rozumianego Wschodu. Z wykształcenia wschodoznawca i socjolog, z pasji i zawodu fotograf, laureat polskich i światowych nagród fotograficznych. Zimą przejechał rowerem Grenlandię i zamarznięte jezioro Bajkał. W 2016 roku wspinał się na drugi najwyższy niezdobyty szczyt świata. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Zawodowy storyteller i pilot wycieczek, alpinista. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał ponad 60 krajów. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna. – www.jakubrybicki.pl

„Rowery we mgle, bacpacking na Ałtaju” brzmi niezwykle interesująco i tak z pewnością będzie.  To temat czwartej z pięciu prelekcji poznańskich podróżników, która zaprezentowana zostanie na Festiwalu Podróżniczym Śladami Marzeń.

PRZECZYTAJ TAKŻE: #3 Poznańscy Podróżnicy: Joanna Kontowicz i Krzysztof Dzięgelewski – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii. | Festiwal Śladami Marzeń

Powiedź coś o sobie, czym się zajmujesz?
W rubryce zawód wpisuję „podróżnik”, bo tym zajmuję się na co dzień. Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem. Na żywo i w kolorze, słowem i obrazem, w Polsce i okolicach. Sprawdzam, gdzie raki zimują, jeżdżę gdzie pieprz rośnie, szukam igły w stogu siana i wtykam nos w nie swoje sprawy.
Na co dzień pracuję jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuję z magazynami i portalami podróżniczymi, m.in. National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Rowertour, Kontynenty. Linki do niektórych materiałów znajdziesz w dziale MEDIA. Pracuję również jako pilot wycieczek do krajów dalekich i nietypowych.

Czego będzie dotyczyć Twoja prelekcja na festiwalu?
Nasza. Razem z żoną Kasią będziemy opowiadać o rowerowej wycieczce przez góry Ałtaju.

Skąd pomysł na bikepacking?
Jeździłem już z ciężkimi sakwami, z przyczepką, ciągnąc pulki (sanie) po lodzie, a bikepackingu jeszcze nie próbowałem. Bikepacking to mała rewolucja w podróżowaniu rowerem. Sposób rozłożenia ciężaru i fakt, że możesz zabrać tylko naprawdę niezbędne rzeczy sprawia, że rower jest bardziej stabilny, lżejszy i można nim wjechać tam, gdzie z sakwami by się nie dało. Na przykład w dzikie góry na pograniczu z Kazachstanem i Mongolią.

Ile czasu spędziłeś w podróży? Długo się do niej przygotowywałeś?
Przez około dwa tygodnie przejechaliśmy rowerami jakieś tysiąc kilometrów przez góry Ałtaju, a potem jeszcze przez tydzień włóczyliśmy się po Syberii.

Planujesz jakąś kolejną wyprawę?
Zawsze coś planuję. W planach jest Bliski Wschód (z którego właśnie piszę), Himalaje, rowery w USA, po raz kolejny Syberia, zimowa wycieczka rowerowa po Skandynawii… jest tego trochę.

Dlaczego warto przyjść i posłuchać co masz do powiedzenia? Przede wszystkim, kiedy będziemy mieć taką okazję?
Można sprawdzić w programie festiwalu kiedy. Jeżeli ktoś chciałby posłuchać historii z innych wypraw, to pełną rozpiskę znajdzie na stronie, pokazuję zdjęcia w całej Polsce. Dlaczego warto posłuchać? Przede wszystkim dlatego, że wyjątkowo więcej będzie miała do powiedzenia Kasia. A jeżeli nawet kogoś nie interesuje, co mamy do powiedzenia, to będzie mógł popatrzeć na ładne zdjęcia.

Program wydarzenia i daty prelekcji znajdziecie na stronie ŚLADAMI MARZEŃ.

Facebook: https://www.facebook.com/StoriesToldWithVision
Instagram https://www.instagram.com/jakubrybicki/

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl