McDonalds w Poznaniu testuje papierowe słomki!

0
1064
Temat plastiku od kilku miesięcy nie ustaje. W Internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat szkodliwości tworzywa sztucznego oraz odnośnie tego jak z niego zrezygnować lub czym go zastąpić. McDonald’s, fast foodowy gigant odpowiada na potrzeby i nie pozostaje obojętny wobec problemu.

McDonald’s postanowił przeprowadzić test na skuteczność pomysłu jakim jest rezygnacja z plastikowych słomek. To one stanowią największy problem, ponieważ do recyklingu trafia niewielka ich ilość.

Od 7 stycznia w wybranych lokalach w Polsce dostępne będą papierowe słomki. Jest to test. Na czym dokładnie polega? Do 27 stycznia br. sam zdecydujesz z jakiej słomki chcesz sączyć swój napój: plastikowej czy papierowej. Jest też trzecia opcja, nie musisz użyć jej wcale. W ten sposób McDonald’s testuje skuteczność pomysłu. Dzięki temu być może już niedługo przestaniemy korzystać z plastikowych słomek.

W Poznaniu test obejmuje tylko restaurację na ulicy Grunwaldzkiej 104.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Noriaki otwiera swoją najnowszą wystawę 111!

Zdjęcie: źródło

To nie jedyne próby bycia eco podjęte przez restaurację fast food. Od 2018 roku sieć bierze udział w projekcie „NextGen Cup Challenge”, który polega na stworzeniu kubka nadającego się do recyklingu.

Zdjęcie główne: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl