Parking „Kiss and Ride” nie spełnia swoich funkcji.

0
985
Na ulicy Dworcowej przy starym budynku Dworca Głównego powstał parking dla mieszkańców. „Pocałuj i Jedź”, czyli zatrzymaj się, wypakuj bagaż, pożegnaj się i odjedź to wspaniała inicjatywa, która nie spełnia swoich funkcji.

Powstanie parkingu „Kiss and Ride” na dworcu w Poznaniu miało pogodzić taksówkarzy i służyć, jako miejsce postoju dla osób, które podwiozły innych na pociąg.

Jak czytamy na stronie Głosu Wielkopolski: jego powstanie nie jest związane z wyjeżdżającymi podróżnymi, a… taksówkarzami. W miejscu, gdzie od środy mogą zatrzymywać się auta osobowe, od lat walkę o najlepsze miejsca postojowe toczyli między sobą taksówkarze. Próbowano zaprowadzić w tym miejscu porządek przy pomocy strażników miejskich. Jednak musieliby oni stać przy taksówkarzach przez 24 godziny na dobę.

Jak wygląda sytuacja kilka lat po funkcjonowaniu parkingu „Kiss and Ride”? Okazuje się, że problem nie zniknął i miejsca przeznaczone dla podróżnych nadal zajmują taksówkarze.

Umieszczono na FB przez mieszkańca Poznania.

Przy miejscu postojowym znajduje się znak, który pozwala zatrzymać się na 5-10 minut. Niestety, jest ono stale zajęte przez taksówki, które swój postój mają kawałek dalej. Przez tę sytuację osoby przyjeżdżające po bliskich lub je odwożące zmuszone są stanąć na zatoczce, co z kolei blokuje autobusy.

Zdjęcie z 19.01.2019 r.

Zdjęcie z 16.09.2018 r.
PRZECZYTAJ TAKŻE: W naszych sercach od 55 lat!

Jednak jeśli „Pocałuj i jedź” nie zakończy kłótni, to miasto jest przygotowane na bardziej radykalne rozwiązanie. – Wygrodzimy teren na ul. Dworcowej i wjazd będzie możliwy tylko na zasadach takich jak przy lotnisku na Ławicy – zapowiada zastępca prezydenta Poznania. Tam można za darmo wjechać na 15 minut, a specjalne karty na dłuższy postój mają tylko taksówkarze wybranych korporacji. – podaje Głos Wielkopolski.

Idea „Kiss and Ride” powstała w 2016 roku i swojej idei nie spełnia. Czy miasto zaradzi tej sytuacji tak jak obiecywało? Na razie nic na ten temat nie wiadomo, ale skarżących się na problem nie brakuje.

Zdjęcie główne: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl