Najlepsi twórcy internetowi w jednym miejscu! | Influencer Live Poznań, wywiad.

0
1478

Poznań raz w roku od kilku lat staje się skupiskiem najlepszych polskich influencerów.

Już w maju do stolicy Wielkopolski przyjadą influencerzy z całego kraju, aby spędzić weekend w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek „po fachu” oraz po to aby podzielić się cenną wiedzą na temat influencer marketingu z mniej doświadczonymi osobami.

Zdj.: źródło

PRZECZYTAJ TAKŻE: Red Lipstic Monster, Karol Paciorek i inni na Influencer LIVE Poznań.

Postanowiliśmy zadać kilka pytań Piotrowi Kosteckiemu – jednemu z organizatorów, aby przybliżyć naszym czytelnikom czym jest wydarzenie.

Czym jest Inluencer Live Poznań, kiedy była pierwsza edycja i kto to organizuje?
Influencer LIVE Poznan to wydarzenie dla najlepszych Twórców Internetowych w Polsce. Organizatorem wydarzenia jest moja żona, Ilona Kostecka, blogerka prowadząca bloga Mum and the city. Pierwsza edycja powstała w 2015 roku, co ciekawe zaczynaliśmy w Starym Browarze, gdzie po dwóch edycjach brakowało nam już miejsca, dlatego musieliśmy przenieść się na MTP.

Jaki mieliście cel tworząc pierwsze wydarzenie? Jaka jest jego idea?
Kiedy moja żona założyła bloga zauważyliśmy, że w Poznaniu za mało się w tym zakresie dzieje, a sami poznaniacy nie interesują się ani czytaniem blogów ani tworzeniem w sieci. Brakowało nam także wydarzenia, na którym otwarcie można byłoby porozmawiać o Influencer Marketingu i po prostu o zarabianiu na swoich działaniach w Internecie. Znane mi wtedy wydarzenia koncentrowały się albo na etyce w blogowaniu albo na spotkaniu towarzyskim. Od pierwszej edycji naszymi tematami przewodnimi są: jak zarabiać na blogu/vlogu, jak budować swoją markę osobistą i jak osiągać lepsze rezultaty w swojej pracy. W tych czasach mało kto jeszcze blogowanie/vlogowanie nazywał pracą, wtedy nie wypadało, w tamtych czasach blogowanie to było hobby i koniec. 

Wcześniej event nazywał się Blog Conference Poznań, dlaczego zmieniliście nazwę na Influencer Live Poznań?
By wydarzenie mogło się rozwijać, trzeba otwierać się na ludzi, podążać za trendami. Od samego początku mieliśmy na celu to, żeby wydarzenie było atrakcyjne dla wszystkich Twórców Internetowych, blogerów, youtuberów, Instagramerów czy Twitterowców poruszając tematy dla każdej grupy. Nazwa Blog Conference Poznań za bardzo kojarzyła się wszystkim, z tym, że jest to event jedynie dla blogerów. Poza tym,wielu twórców internetowych działa jednocześnie na wielu kanałach, dlatego stwierdziliśmy, że te stare szufladkowanie bardzo się dziś zaciera. Jesteśmy zadowoleni z tej decyzji i zapraszamy 11-12 maja 2019 wszystkich twórców internetowych na Influencer LIVE Poznań. 

Jak zmieniło się to przedsięwzięcie na przestrzeni lat?
Wydarzenie z roku na rok rośnie w siłę, niestety ze względu na ograniczenia budżetowe może nie w takim tempie jak zakładaliśmy, ale zdecydowanie dziś możemy powiedzieć, że jest to najlepsze wydarzenie dla Twórców Internetowych w Polsce.
W 2015 mieliśmy 300 uczestników, w 2016 roku już 450, rok później 1000, w 2018 to aż 1500 twórców internetowych a w tym roku spodziewamy się około 2000 gości. Jednak to nie ilość uczestników przekłada się na siłę wydarzenie. My głównie koncentrujemy się na jakości prelekcji by były jak najbardziej merytoryczne a to przekłada się na to, że wydarzeniem interesują się najlepsi blogerzy, youtuberzy i Instagramerzy w kraju.
W tym roku na scenie wygłoszą swoją prelekcję takie osoby jak: Paweł Tkaczyk, Maciej Budzich, Stuart Burton, Aleksandra Budzyńska, Ewa Grzelakowska, Maciej Dąbrowski, AbstraTV Team, Ajgor Ignacy, Martin Stankiewicz, Michał Szafrański, Janina Bak i wielu więcej.

Na wydarzenie wejdzie tylko 2000 osób. Dlaczego tylko tyle i ile tak naprawdę dostajecie zgłoszeń?
Tak, 2000 to maksymalna liczba miejsc. Na MTP zmieści się zdecydowanie więcej osób, ale jak wspomniałem wydarzenie jest tylko dla tych najlepszych lub tych z potencjałem twórców.

Jakie kryteria stosujecie przy wyborze uczestników?
Dokładnie sprawdzamy kanały na których działa dany twórca internetowy a decyzja o tym czy się dostanie zapada na podstawie zaangażowania jego odbiorców, regularności w tworzeniu treści i jej jakości.

Podczas majowego weekendu na wydarzeniu odbędzie się także Gala Twórców – najważniejszy konkurs dla influencerów. 11 maja ogłoszony zostanie Twórca Roku 2019 oraz wyróżnione zostaną osoby w dziesięciu kategoriach tematycznych: lifestyle, parenting, podróże, moda, kulinaria, zdrowie i uroda, wnętrzarskie i DIY, firmowe i finansowe, technologiczne i specjalistyczne, publicystyczne, literackie, kulturowe i artystyczne.

Zdj.: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7lodz.pl