Promocja czytelnictwa 2019. Pyrkon i Granda nie dostaną dofinansowania.

0
627
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Kilka dni temu ogłoszono na stronie MKiDN wyniki naborów programu Promocja czytelnictwa. Okazało się, że ważne wydarzenia literackie nie dostały dofinansowania.

„Celem programu jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących  najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej” – czytamy na stronie.

W tym roku budżet wynosił około 5.750.000 zł. Najwięcje, bo aż 250 tysięcy złoty przyznano Ogólnopolskim Targom Wydawców Katolickich. Niestety, bez dotacji został duży festiwal odbywający się w Krakowie – Festiwal Conrada.

Na liście brakuje także poznańskich festiwali, które organizowane są na wielką skalę. Jednym z nich jest Pyrkon, największy festiwal fantastyki w Polsce, a nawet i w Europie.

Poznański Festiwal Kryminału GRANDA również się nie załapał. Tak jak Pyrkon, to jeden z największych festiwali organizowanych w Polsce, ale o tematyce kryminalnej. Warto także dodać, że książek kryminalnych w naszym kraju sprzedaje się najwięcej.

Zdj.: źródło

PRZECZYTAJ TAKŻEWymiana ubrań w Schronie!

Pełną listę przedsięwzięć, które objęto programem znajdziecie TUTAJ.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7city.pl