Medytuj wśród sztuki w poznańskim muzeum.

0
696
Medytacja, praktyki polegające na ćwiczeniu umysłu. Według niektórych to jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się stresu.

Medytacja przez wiele osób uznawana jest za narzędzie pozwalające uzyskać stan pełnej świadomości oraz służy ona pozbyciu się stresu, umożliwa poznanie samego siebie. Głównym jej celem jest wyzbycie się myśli i oderwanie się od świata, który nas otacza.

Miejscem, w którym człowiek doświadcza podobych sytuacji jest muzeum. Sztuka także pozwala się wyciszyć i zrelaksować, co czyni ją podobną do medytacji.

Muzeum Narodowe w Poznaniu podjęło się próby połączenia tych dwóch dróg poznawania świata, swych myśli i uczuć tworząc cykl „Medytacje w muzeum”. Każde ze spotkań będzie krążyć wokół jednego dzieła z kolekcji Sztuk Użytkowych wywołującego hasło przewodnie związane z tematem rozwoju duchowego.

Wydarzenie rozpocznie się krótką historią obiektu, a następnie przyjdzie czas na półgodzinną medytację. Poduszki będą dostępne w muzeum, więc wystarczy się wygodnie ubrać.

Nie proponujemy żadnej konkretnej ścieżki czy techniki, chcielibyśmy jedynie stworzyć przestrzeń do wspólnego pobycia razem i wyciszenia się w piątkowe popołudnie. 

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 marca, a jego hasło przewodnie to „wewnętrzna siła”.

Źródło: Muzeum Narodowe w Poznaniu
Zdj. główne: Tomasz Szwajkowski

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl