1.05-05.05, co będzie się działo w majówkę w Poznaniu?

0
806

Do weekendu majowego pozostał niecały miesiąc. Większość z nas planuje lub ma już zaplanowane, jak spędzi ten czas. Dla osób, które przyjeżdżają do Poznania lub w nim zostają prześledziliśmy wydarzenia, jakie będa miały miejsce w ten weekend. Może znajdziecie coś dla siebie!

POZNAŃ ZA PÓŁ CENY, atrakcje w Poznaniu i okolicach dostępne będą za 50% ceny. Więcej napisaliśmy tutaj: 12. Poznań za pół ceny, znamy pierwsze oferty.

ZRÓB COŚ DOBREGO, czyli kilka wydarzeń niosących pomoc innym:
WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK '2019 – przejdź się do do Fundacji „Szlachetny Bohater” (ul. Głogowska 132) i podaruj zadbaną książkę małym i dużym pacjentom, wydaną po 2000 roku. Akcja trwa od 24 kwietnia do 24 maja.
AKCJA SPRZATAM POZNAŃ – #trashtag to ostatnio bardzo popularny hasztag za granicą, który zaangażował wiele osób na całym świecie do posprzątania swojego regionu. 04-05 maja akcja odbędzie się w Poznaniu.  Fundacja Pro Terra w ramach #trashtagchallenge chce pomóc poznańskiej społeczności we wspólnym dążeniu do czystego i bezpiecznego środowiska. Więcej przeczytaj na wydarzeniu.
NIE KUPUJ, PO PROSTU ADOPTUJ – W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Maxi Zoo Polska na Winogradach organizowany jest dzień z Fundacja na Rzecz Ochrony Zwierząt Sfora Husky, która zajmuje się pomocą bezdomnym, chorym i skrzywdzonym psom ras północnych – zarówno tym rasowym, jak i w typie rasy. Fundacja pomaga znaleźć im nowe kochające domy, leczy, oferuje opiekę w domu tymczasowym oraz transport. Wpadajcie do Maxi Zoo 4 maja o godzinie 10! Będzie sporo atrakcji.

POSŁUCHAJ MUZYKI I SIĘ ZABAW:
GANG ŚRÓDMIEŚCIE W KONTENER ART – Zespół Gang Śródmieście powstał 8 marca 2017 w Dzień Kobiet. Tworzą go: muzyczka i aktorka Karolina Czarnecka, basistka i wokalistka Magda Dubrowska oraz multiinstrumentalistka Nela Gzowska. Dziewczyny kontynuują tradycję kobiecego gangu, który grasował po Warszawie na początku XX w. W jego kodeksie zapisane było: bronić przed przemocą, wymierzać sprawiedliwość, walczyć o swoje prawa. Posłuchaj ich już 3 maja o godzinie 20!
EDZIO I FILIPEK – Agencja Artystyczna WierNie ze sztuką, Edzio, Filipek oraz klub Schron z ogromną przyjemnością zapraszają na koncert promujący najnowszy album Edzia „Wygrany” oraz najnowszy album Filipka „Następny do piekła”, który odbędzie się 3 maja! Początek godzina 20.
 Retro Brzmienia / ’80 ’90 ’00 – Klub Kosmos Poznań 5 maja zabierze was w muzyczną podróż po ostatnich 30 latach w muzyce rozrywkowej i dyskotekowej!

SPĘDŹ CZAS AKTYWNIE: 
WINGS FOR LIFE WORLD RUN 2019 – dołącz do globalnego ruchu i zostań jednym z setek tysięcy uczestników jednoczących się w biegu dla tych, którzy biec nie mogą. Polacy upodobali sobie nietypowy format imprezy z ruchomą linią mety i 5 maja 2019 po raz szósty rozpoczną ucieczkę przed Samochodem Pościgowym.
III BIEG BIAŁO-CZERWONEJ POZNAŃ – bieg organizowany jest dla uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Start i meta biegu zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie BRAMY POZNANIA, a trasa biegu której dystans wynosi 5 km prowadzi przez Wartostradę gdzie biegacze będą mieli okazję zaprezentować w różnych formach naszą narodową flagę. Wydarzenie rozpoczyna sie o godzinie 17 w okolicy Bramy Poznania.

Przekonaliśmy Was do zostania w naszym mieście? 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7city.pl

Zdj. główne: źródło