Min’s Table, czyli mała Korea w Poznaniu.

0
2454

Min’s Table stworzone zostało przez Min i Kubę, których możecie kojarzyć z trójkątnymi ryżowymi kanapkami. Tym razem, otworzyli mały lokal na poznańskich Jeżycach, który przeniesie Was do Koreii.

W Min’s Table zapoznacie się z prawdziwymi koreańskimi daniami, które podawane są w bangjja. Co to takiego? Bangjja to tradycyjne, ręcznie robione naczynia z cyny i miedzi. Stosowano je przez lata na królewskim dworze. Bangjja nie tylko kapitalnie wygląda i jest integralną częścią historii i kultury, ale posiada również właściwości antybakteryjne – czytamy na stronie restauracji.

Na miejscu skosztować można koreańskich przystawek, napojów na bazie herbaty, yuzu, owoców lub imbiru oraz tradycyjne bibimbap! To koreańska potrawa, znana od setek lat.  Bibim pochodzi od „mieszać”, a bap to po prostu „ryż”. Ten ostatni schowany jest pod płaszczykiem namul – odpowiednio przygotowanych i przyprawionych warzyw oraz (w wersji niewegetariańskiej) mięsa. To wszystko w wersji pikantnej lub delikatnej. 

Restaurację wyróżnia na pewno to, że jest tam tylko jeden stół, długi na prawie 4 metry. Skąd taki pomysł? Właściciele chcieliby, aby ich goście odłożyli telefony i spojrzeli na siebie, zapoznali się. […] może zamiast sprawdzać newsy w necie spojrzymy na osobę siedzącą naprzeciwko nas lub na drugim końcu stołu? Wpadną nam w oko jej kolczyki albo jego koszulka? Cokolwiek może być pretekstem do zapoznania się z kimś przy stole. Albo i nie – jeśli chcecie szybko wpaść, zjeść i wypaść – to też pasuje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trzecia kawy, nowy lokal na Jeżycach.

Chcąc wybrać się do Min’s Table musicie wiedzieć, że nie zapłacicie tam gotówką. To chyba pierwsza knajpa w Poznaniu, która przyjmuje płatność tylko kartą, telefonem, zegarkiem lub BLIKiem.

Wpadajcie na Kraszewskiego 14! 🙂

Źródło: Min’s Table

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl