Po-dzielnia – weź za darmo rzecz, która jest ci potrzebna.

0
918

Po-dzielnia to miejsce, w którym zostawiamy rzeczy, których już nie potrzebujemy, a zabieramy te, które są nam potrzebne.

Po-dzielnia działa w Poznaniu od 13 października 2018 r. i została stworzona przez aktywistów GiveBox Poznań we współpracy z Fundacją Pro Terra.

Projekt Po-Dzielni wyrósł z dwuipółletniego doświadczenia istnienia kilku szaf (giveboksów) w Poznaniu. Po-Dzielnia, podobnie jak giveboksy, jest miejscem, w którym zostawiamy niepotrzebne nam już rzeczy w dobrym stanie i zupełnie za darmo możemy zabrać te, które nam posłużą. Główną ideą projektu jest wydłużenie życia przedmiotów, ograniczenie konsumpcjonizmu, promowanie upcyklingu i umiejętności naprawiania przedmiotów. Po-Dzielnia jest miejscem wykładów, warsztatów i wystaw związanych z tematyką nadmiaru przedmiotów i nadawania im nowego życia.

W Po-dzielni możecie zostawić wszystko poza meblami, dużym sprzętem AGD etc. Nie można tam także przynosić produktów spożywczych, ponieważ do tego celu powstała Jadłodzielna na Rynku Wildeckim (stragan nr 78).

Projekt nakierowany jest na idee zero waste – jak najmniej odpadów, które nie mogą zostać przetworzone oraz na podniesienie świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 2. Poznański Spacer Koktajlowy.

Po-dzielnia funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18. Wpadajcie na ul. Głogowską 27 w Poznaniu i dzielcie się dobrem. 

Źródło: Po-dzielnia

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl