#TRASHTAG – viralowy hasztag, który mobilizuje mieszkańców do posprzątania Poznania!

0
608
Viralowe hasztagi i filmiki najczęściej pełnią funkcję rozrywkową: rozbawiają i angażują społeczeństwo nie wnosząc nic cennego. Tym razem wirusowe wyzwanie przyczyniło się do pozytywnych zmian na świecie. #Trashtag to niedawno powstały hasztag, którego celem jest zaangażowanie, jak największej ilości osób do pomocy w ratowaniu planety.

#Trashtag stał się popularny po tym jak reddit opublikował zdjęcie mężczyzny z podpisem „Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych nastolatków. Zrób zdjęcie obszaru, który wymaga oczyszczenia lub konserwacji, a następnie zrób zdjęcie po zrobieniu czegoś z tym i opublikuj je tutaj”.  

O mnożących się odpadach i próby walki z nimi pisano niejednokrotnie. Rocznie wytwarza się ich około 1.3 miliarda ton, gdzie aż milion z nich trafia do oceanów. Nowy viralowy hasztag próbuje skłonić ludzi do wzięcia odpowiedzialności  za nasze środowisko. Do akcji przyłącza się Poznań!

Fundacja Pro Terra w ramach #trashtagchallenge chce pomóc poznańskiej społeczności we wspólnym dążeniu do czystego i bezpiecznego środowiska organizując przy tym cztery cykle spotkań, podczas których wspólnie oczyścimy nasze miasto.
Oto daty:
4 i 5 maja – Cytadela, Winogrady, Naramowice
11 i 12 maja – Rataje i Dębiec
18 i 19 maja – Łazarz i Górczyn, Grunwald
25 i 26 maja – Osiedle Jana III Sobieskiego, Morasko, Umultowo

Jeżeli jesteś mieszkańcem, któregoś z powyższych osiedli i znasz miejsca, w których notorycznie pojawiają się śmieci i chcesz coś z tym zrobić – DOŁĄCZ DO NAS! Pomóż nam w organizacji sprzątania. To właśnie dzięki Tobie oczyścimy osiedle w którym mieszkasz. Zabierz ze sobą całą rodzinę, przyjaciół, znajomych i sąsiadów do wspólnego sprzątania – to nie praca, lecz możliwość połączenia dobrego z pożytecznym!

Po więcej informacji:
– e-mail biuro@pro-terra.pl
m.me/fundacjaproterra

Zobaczcie jak z akcją poradzili sobie ludzie na całym świecie:

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7lodz.pl