Festiwal Światła & Parada Sobótkowa nad Wartą

0
1094

„Festiwal Światła nad Wartą & Parada Sobótkowa” to niezwykłe wydarzenie nad Wartą w Poznaniu, które w noc przesilenia letniego połączy ze sobą dwa żywioły – OGIEŃ i WODĘ. Zaproszeni na festiwal liczni artyści, muzycy i animatorzy zaprezentują w przestrzeni nad Wartą swoje niepowtarzalne instalacje oraz muzyczne projekty w duchu pradawnych symboli.

Wydarzenie rozpocznie Parada Sobótkowa, która jak co roku przypłynie z brzegów Wildy na Cypel nad Wartą. Tuż przed zachodem słońca będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje symbolizujące atrybuty poszczególnych osiedli w barwnym korowodzie „łodzi” z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie.

Na trasie festiwalu czekają na was wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączone będą ze sobą świętojańską opowieścią, czerpiącą swoje inspiracje z odległych czasów, tradycji i symboli.
Dla najmłodszych uczestników festiwalu przygotowane będą atrakcje w postaci konkursów oraz animacji takich jak: wróżby, plecenie wianków, malowanie twarzy, a także poszukanie skarbu. Kwiat paproci kwitnie raz w roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W każdy pierwszy czwartek miesiąca seniorzy wejdą do Nowego Zoo za jedyne 4 zł!

Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca i rozpocznie się o godzinie 20:30 w Parku Stare Koryto Warty. 

Źródło: Rzeka Warta Poznania

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7city.pl