Półkolonie w poznańskich podstawówkach!

0
556

Po raz kolejny w poznańskich podstawówkach odbędą się kolonie, w których udział będzie mogło wziąć około 2 tys. dzieci. Miasto przeznaczyło na to prawie milion zł.!

56 szkół podstawowych zdecydowało się organizować półkolonie w ramach, których odbędzie się 58 turnusów.

W zeszłym roku po raz pierwszy Miasto zaproponowało rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem, a przede wszystkim spełniło oczekiwania najmłodszych. Podczas nadchodzących wakacji, po raz kolejny, wspólnie ze szkołami, postanowiliśmy zorganizować uczniom czas wolny – powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Warte podkreślenia jest, że półkolonie odbywają się w szkołach, do których dzieci uczęszczają w ciągu roku, a więc w większości znajdujących się blisko miejsca zamieszkania.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III, których rodzice mieszkają w Poznaniu i tutaj rozliczają podatki. Każde dziecko może wziąć udział w jednym turnusie. Koszt pobytu na półkolonii to 440 zł, ale rodzice zapłacą tylko 100 zł, ponieważ większość pokryje miasto.

W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. – Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków – śniadań oraz obiadów.

Rekrutacje są bezpośrednio prowadzone przez szkoły. W niektórych zapisy już ruszyły.

Źródło: poznan.pl, fot: Beata Marcińczyk

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7gdansk.pl