W Poznaniu powstanie nowy Teatr Muzyczny! Będzie najnowocześniejszy w Polsce.

0
567

Słuchy o powstaniu nowego Teatru Muzycznego w Poznaniu dotarły do nas ponad rok temu.. teraz wiemy, że projekt zostanie zrealizowany!

Teatr Muzyczny powstanie na działce na rogu ul. Święty Marcin i Skośnej. Do konkursu zgłosiły się 44 firmy i pracownie architektoniczne, a do finału przeszło 6 z nich. Zwycięski projekt stworzyło Atelier Loegler Architekci, który dostanie 80 tysięcy zł. i zaproszenie do wykonania projektu, za który dostaną wynagrodzenie w wysokości 7 mln 300 tys. zł.

Teatr ma mieć 1.2 tys. miejsc na głównej widowni i 300 miejsc na widowni kameralnej. Miasto na wybudowanie przeznaczy około 170 milionów zł. Otwarcie planowane jest na 2023 rok.

Wierzę w sukces teatru muzycznego, który ma do spełnienia ważną rolę „teatru pierwszego kontaktu – mówił Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. – Metropolitalny Poznań już ponad 60 lat czeka na nową siedzibę Teatru Muzycznego. Będzie to pierwszy w powojennej historii miasta budynek teatralny zbudowany od podstaw. Poznań zyska wspaniałe, prestiżowe miejsce spotkań przy ulicy Święty Marcin, które stanie się dumą poznaniaków i Wielkopolan – dodał.

PRZECZYTAJ TAKŻENowa restauracja w Poznaniu – Restauracja Rynek. Źródło: eska.poznan

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7gdansk.pl