Wielkie obchody 100 lecia Uniwersytetu Poznańskiego!

0
678

Zbliża się okrągła, setna rocznica powołania do życia Uniwersytetu Poznańskiego, naszej Almæ Matris Posnaniensis. Będzie to wielkie święto całej naszej społeczności akademickiej, zwieńczone licznymi koncertami!

Zobacz też: Wesprzyj kocią kawiarnię w remoncie po włamaniu!

Powstanie Uniwersytetu Poznańskiego, od początku reprezentującego wysoki poziom naukowy i przyciągającego studentów z całego kraju, gruntownie odmieniło życie Poznania, nadając mu nowy, akademicki wymiar i wpływając na jego naukowy, kulturalny, społeczny i gospodarczy rozwój. Kolejne władze rektorskie, formułując cele i założenia Dekady Jubileuszowej, były i są wierne hasłu: Patrząc w przyszłość, nie zapominamy o tradycji.

W myśl tego właśnie motta społeczność akademicka przygotowuje się do obchodów swojego Jubileuszu Stulecia. Wspólnie świętować go będą cztery wyższe uczelnie Poznania, których korzenie tkwią w dziejach naszej Almæ Matris – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Uczelnie te powstały z wydziałów, czy innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Poznańskiego. Dzieliły z nim historię aż do początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to – bynajmniej nie z własnej woli, lecz na skutek decyzji ministerialnych, zostały od Uniwersytetu odłączone.

Już 7 czerwca władze poznańskich uniwersytetów zapraszają wszystkich na świeże powietrze! Festiwal Uniwersytetu Poznańskiego organizowany dla mieszkańców Poznania i regionu z okazji 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane będzie na placu Mickiewicza, parkach Mickiewicza oraz Wieniawskiego i ul. Wieniawskiego.

07.06 (piątek)
19.00 – 01.00
Plac Mickiewicza – strefa koncertowa
Sonbird
Lady Pank

8.06 (sobota)
19.00 – 01.00
Plac Mickiewicza – strefa koncertowa
Pięć stron świata – projekt muzyczny Wydziału Neofilologii UAM
Otsochodzi
Bitamina
Bass Astral x Igo

Zobacz też: 15 najniebezpieczniejszych dróg na świecie – f7city.pl

Cały teren obchodów będzie gęsto pokryty różnego rodzaju atrakcjami dla najmłodszych oraz starszych mieszkańców. Nie zabraknie stref warsztatowych, miejsca do wypoczynku czy lokalnych foodtrucków, z najlepszym poznańskim street foodem. To wielkie święto dla miasta Poznania, dlatego zaproszeni goście to równie wielkie gwiazdy. Ponadczasowy Lady Pank grający w piątek wieczorem jest tylko wisienką na torcie złożonym z warstw zdolnych młodych muzyków. Już w sobotę bowiem, będzie można posłuchać najszybciej rozwijającego się na lokalnej scenie, młodego rapera Otsochodzi, wspaniale wrażliwy zespół o nieprzestającej rosnąć popularności Bitamina, oraz duet Bass Astral x Igo, który występował już w Poznaniu wielokrotnie, zawsze z nową energią, zawsze z tłumami pod sceną.
Koniecznie zapoznajcie się z wydarzeniem na facebooku, oraz stroną jubileuszu, gdzie można dowiedzieć się nieco więcej o historii uniwersytetów jak i o pozostałych wydarzeniach towarzyszących. Wydarzenia koncertowe organizowane z okazji stulecia są całkowicie bezpłatne. Nie może Was zabraknąć!

źródło: 100lat.amu.edu.pl

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl