Zabierasz do domu za dużo foliówek? Studentka z Poznania znalazła dla nich zastosowanie.

0
717
dav

Teresa Krajewska mieszka w Poznaniu i studiuje edukację artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym. Jakiś czas temu znalazła sposób na zrobienie użytku z plastiku, a dokładniej – foliowych torebek.

Na co dzień na Uniwersytecie mamy dużo filozofii, dużo zagadnień dotyczących świata i XXI wieku, więc temat ekologii i zanieczyszczenia bardzo często się u nas przewija. Jest to bardzo chodliwy temat na uczelni, na przykład na korytarzu wisi wiele plakatów. Być może też mamy po prostu więcej czasu niż inni, żeby nabierać świadomości w tej dziedzinie. – zdradza studentka UAP.

Choć o zanieczyszczeniu środowiska mówi się coraz częściej, to nadal nie wystarczająco dużo. Trzeba przyznać przed samym sobą, że idąc do supermarketu pakujemy warzywa czy owoce w osobne siatki, zapominając że mają one swoje naturalne zabezpieczenie – skórkę. Usprawiedliwienia takiego zachowania nie trzeba szukać daleko. Bardzo często brakuje nam impulsu, który sprawi, że zaczniemy przykładać wagę do ilości używanych przez nas tworzyw sztucznych. Moja znajoma powiedziała, że dopiero oglądając moje Instastory zaczęła zauważać zużycie plastiku – zdradza Teresa Krajewska.

Warto przypomnieć, że rocznie wytwarza się około 1.3 miliarda ton odpadów, z czego aż milion trafia do oceanów. Wśród nich jest plastik, między innymi foliowe torebki, dla których studentka UAP znalazła inną funkcję – zaczęła robić z nich torby wielokrotnego użytku.

Skąd pomysł?
Ostatnio byłam nad Wartą i się załamałam, bo nie było miejsca wolnego od plastiku. Zaczęłam się zastanawiać, co mogę zrobić, żeby zmniejszyć zużycie i znaleźć sposób na 100% recykling. Wpadłam na pomysł, aby najpierw przerobić je na włóczkę, a następnie zrobić z nich torby wielokrotnego użytku.

Bardzo się cieszę kiedy ludzie do mnie piszą 'Sorry, dałabym Ci torebki foliowe, ale nie mam, bo nie używam”. Sama zaczęłam ograniczać kosmetyki i środki czystości. W kuchni już dawno zrezygnowałam z plastiku. Chodząc do sklepu biorę swoje woreczki, zaczęłam kupować jedzenie na wagę, głównie ze sklepu BIOrę, do którego chodzę z własnymi słoikami.

A jakie Wy macie sposoby na ograniczenie plastiku?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7sport.pl