Palmiarnia Poznańska ponownie otwarta

0
852
Od 5 czerwca Palmiarnia znów jest otwarta dla zwiedzających. Zdjęcie: Facebook

W piątek, 5-go czerwca ponownie otwarto Palmiarnię Poznańską. Na terenie obiektu obowiązują obostrzenia sanitarne.

Miłośnicy tropikalnych klimatów i roślin znów mogą odwiedzać Palmiarnię Poznańską, największą w kraju i jedną z największych w Europie ekspozycję egzotycznych roślin i ryb.

Obiekt został ponownie otwarty dla publiczności 5-go czerwca 2020 roku. Palmiarnia będzie otwarta jeden dzień dłużej niż przed pandemią koronawirusa. Na terenie Palmiarni obowiązują obostrzenia sanitarne, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Czytaj: Protest przeciwko zwolnieniom w fabryce Volkswagena w Poznaniu

Wiele obiektów zostało zamkniętych z powodu pandemii koronawirusa, ale wszystko wraca do normalności. Palmiarnia Poznańska także już przyjmuje mieszkańców Poznania i wszystkich chętnych turystów, którzy chcą odwiedzić to urocze miejsce.

Do Palmiarni można się wybrać od poniedziałku do niedzieli. Wcześniej obiekt był nieczynny w poniedziałki.

Goście będą mogli korzystać ze wszystkich pawilonów. Palmiarnia jest otwarta codziennie od 10:00 do 18:00. Kasy są czynne do godziny 17:00.

Zdjęcie: Facebook

Nowe zasady dla odwiedzających

Osoby, które wybierają się do Palmiarni, na jej terenie muszą stosować się do pewnych zasad:

  • Na terenie obiektu Zwiedzający zobowiązani są do stosowania maseczek ochronnych lub przyłbic, zakrywających nos i usta – niespełnienie tego wymogu skutkuje koniecznością opuszczenia obiektu.
  • Zwiedzający zobowiązani są dezynfekować ręce przy wejściu do budynku oraz dodatkowo dezynfekować ręce przy przejściach do pawilonów.
  • Obowiązuje zachowanie dystansu 2 m pomiędzy Zwiedzającymi w pawilonach oraz partii wejściowej do obiektu (nie dotyczy osób zamieszkujących w jednym gospodarstwie domowym).
  • Obowiązuje zakaz zwiedzania obiektu przez zorganizowane grupy.
  • Preferowana jest płatność zbliżeniowa za bilety wstępu.
  • Liczba zwiedzających w pawilonach: od dnia 06.06.2020 r. jednorazowo w obiekcie może przebywać do 150 osób.

Zwiedzający zobowiązani są do zapoznania się i stosowania Regulaminu zwiedzania Palmiarni Poznańskiej wraz z zasadami zwiedzania obowiązującymi w okresie zagrożenia COVID – 19.

Czytaj: W Poznaniu będą nowe elektryczne autobusy