Protest w fabryce Volkswagena w Poznaniu

0
609

Protest zakładowej Solidarności przeciwko zwolnieniom w fabryce Volkswagena w Poznaniu. Związkowcy w rytm piosenki Bella Ciao i w maskach, które kojarzymy z serialu „Dom z Papieru” maszerowali wczoraj wokół fabryki w Antoninku.

Przez koronawirus nastały niepewne czasy. Dużo osób na całym świecie boi się, że straci pracę i nie będzie miało za co żyć. W obliczu pandemii koronawirusa wiele firm jest zmuszonych ograniczać koszty pracownicze.

Firmy rezygnują z pracowników. Zwolnień grupowych przybywa lawinowo. O swoją pracę boją się pracownicy Volkswagena w Poznaniu. Pracownicy maszerowali sprzeciwiając się w ten sposób zwolnieniom spowodowanym przez kryzys związany z epidemią.

Do końca 2021 roku z fabryki Volkswagena ma zostać zwolnionych 750 osób. A już teraz pracę straciło mniej więcej 260 pracowników.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce.

Czytaj: Gwara poznańska – czy wiesz co oznaczają te zwroty?

O zapowiadanych zwolnieniach niedawno na antenie TOK FM mówił Jakub Grzegorczyk z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywy Pracowniczej.

– Na przykład VolksWagen zapowiedział w Poznaniu redukcję zatrudnienia, rezygnację ze współpracy z pracownikami czasowymi. Może dotknąć to 2-2,5 tysiąca osób, które stracą pracę. W kwietniu firma zaczęła przerzucać koszty przestoju na pracowników, żądając wykorzystania od nich urlopu i co gorsza w tarczy znajduje się rozwiązanie, które pracodawcom umożliwi na czas przestoju zabranie czternastu dni urlopu. Będą mogli legalnie wysyłać pracowników na urlop – powiedział.

Poniżej możecie zobaczyć skrót wczorajszej akcji OM NSZZ „Solidarność” Volkswagen Poznań

AKCJA 03.06.20 r.

Przedstawiamy skrót naszej wczorajszej akcji❗️Oglądaj koniecznie z dzwiękiem 🔥 Dzisiaj kontynuujemy rozmowy z Zarządem Volkswagen Poznań, więc trzymajcie kciuki 👍Muzyka: Scott Holmes – Cinematic Trailer____________________#Walczymy #Akcja #Pracownicy #Solidarność #Volkswagen #Poznań

Publisert av OM NSZZ "Solidarność" Volkswagen Poznań Torsdag 4. juni 2020

Czytaj: W Poznaniu będą nowe elektryczne autobusy