Nie będzie miejskiego Sylwestra w Poznaniu przez pandemię i oszczędności!

0
607
Zdjęcie: pixabay.com

W tym roku nie będzie zabawy sylwestrowej pod gołym niebem w centrum Poznania. Jest to powiązane z pandemią koronawirusa, ale także z cięciami budżetowymi.

Mieszkańcy Poznania przyzwyczaili się już do tego, że Nowy Rok witają wspólnie na placu Wolności. Miasto od wielu lat organizowało tam co roku imprezę sylwestrową. W tym roku wydarzenie zostało odwołane. Jak informuje Gazeta Wyborcza, Miejski Sylwester 2020 w Poznaniu został odwołany. Związane jest to z COVID-19 oraz z cięciami budżetowymi.

W Poznaniu nie będzie także pokazu fajerwerków.

Nie będzie miejskiego sylwestra, to postanowione. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo poznaniaków w czasie pandemii, ale nie mniej ważne są kwestie finansowe. W czasie epidemii musimy mocno spiąć budżety. Biorąc pod uwagę to, co dzieje się w kulturze, musimy raczej włączyć się w działania wspierające artystów, ludzi kultury, bo to element naszej misji. To po prostu nie jest czas na takie imprezy. Potrzebujemy pieniędzy na ważniejsze rzeczy – powiedziała dyrektorka Estrady Poznańskiej, Małgorzata Kempa w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej.

Czytaj: Wielkopolska Solidarność apeluje do premiera o pomoc dla Portu Lotniczego Ławicy

Rok temu podczas imprezy sylwestrowej na placu Wolności w Poznaniu bawiło się około 11 tysięcy osób. Miasto za całą imprezę zapłaciło 750 tysięcy złotych.

Czytaj: Poznań: lodowisko Chwiałka już czynne – otwarcie sezonu 2020/21