Betlejem Poznańskie 2020 zostało odwołane. „To bardzo trudny rok”

0
611
Niestety, w tym roku nie odczujemy bożonarodzeniowej atmosfery. Zdjęcie: facebook.com/Poznan

Już zapewne zauważyliście, że miasta w Polsce odwołują wszystkie imprezy, które zazwyczaj odbywały się w grudniu. Imprezę Sylwestrową odwołało już bardzo wiele miast, także Poznań. Teraz odwołano Betlejem Poznańskie 2020.

Betlejem Poznańskie przyciągało całe rodziny. Jeszcze w październiku organizatorzy zapewniali, że Betlejem Poznańskie 2020 się odbędzie, ale jak zauważyliśmy, wszystko potrafi się zmienić z dnia na dzień.

Niestety w tym roku nie poczujemy bożonarodzeniowej i sylwestrowej atmosfery. Wydarzenia zostały odwołane przez pandemię koronawirusa.

Czytaj: W Poznaniu nie będzie miejskiego Sylwestra – przez pandemię i oszczędności!

– Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej – informują miejscy urzędnicy i dodają, że mają nadzieję na organizację Betlejem Poznańskiego w przyszłym roku.

Czytaj: Telefon Serdeczności dla seniorów z Poznania, którym doskwiera izolacja!