Nowy, ogromny mural na Osiedlu Młodych. Nowe twarze Rataj łączą pokolenia

0
578
Zdjęcie: Facebook

Rataje mają nowy, wielki mural. To już trzeci obraz z cyklu „Łączy pokolenia”, realizowany przez SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu. Bohaterami gigantycznego muralu są mieszkańcy osiedla – Szymon i Paulina, Zosia, pan Zbyszko i Piotr. Przedstawiciele różnych pokoleń łączą się, tworząc piękny mural.

Murale w miastach to coraz częstszy widok, także w Poznaniu. Co jakiś czas pojawiają się wielkoformatowe projekty, które malowane są na wysokich blokach. Ostatnio pisałam o ekologicznym muralu w Warszawie, który nie dość, że przyozdobił część miasta, to także pochłania smog i oczyszcza powietrze.

Od kilku dni możemy oglądać nowy mural na Ratajach. Powstał on na budynku przy osiedlu Powstań Narodowych 31-37. To trzeci mural z cyklu „Łączy pokolenia”. I nie jest to tylko puste hasło. Mural przedstawia twarze mieszkańców osiedla, przedstawicieli różnych pokoleń.

Mural składa się z 17 tysięcy kwadratów, a praca nad nim trwała trzy miesiące. Niestety przez pandemię zrezygnowano z uroczystości oficjalnego odsłonięcia. Odbyło się zdalne otwarcie muralu w Poznaniu.

Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook
Zdjęcie: Facebook

Czytaj: Betlejem Poznańskie 2020 zostało odwołane!

Czytaj: Telefon Serdeczności dla seniorów z Poznania, którym doskwiera izolacja!