Nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Policjanci będą kontrolować samochody

0
513
Zdjęcie: pl.freepik.com

Uwaga kierowcy starych samochód, sprowadzanych zza granicy i z silnikiem diesla! Na poznańskich i powiatowych drogach Poznania będą jeździć policjanci nowoczesnym radiowozem, który sprawdzi stan techniczny pojazdu od A do Z.

Nowy radiowóz policyjny, który będzie z łatwością wyłapywał niesprawne technicznie pojazdy i te, które zanieczyszczają środowisko trafił w ręce poznańskiej drogówki.

To drugi taki nowoczesny radiowóz w Poznaniu. Pierwszy jeździ już po mieście. A drugi, nowy bus będzie do kontrolowania kierowców w powiecie. Pojazd jest dobrze wyposażony, przede wszystkim w dymomierz i w analizator spalin.

Te dwa urządzenia pomagają nam w sprawdzeniu, czy pojazdy z silnikami diesela czy z silnikami benzynowymi są sprawne – czy spaliny, które generują, mieszczą się w normach emisji. Radiowóz jest tez wyposażony w spektrofotometr, czyli urządzenie do badania przejrzystości szyb – powiedział Przemysław Kusik, naczelnik poznańskiej drogówki

Czytaj: Dołącz do akcji #GastroPoznanRazem i wesprzyj lokalne restauracje

Nowym radiowozem będzie jeździło czterech, specjalnie przeszkolonych policjantów. Na brak pracy narzekać nie będą, dopóki do Polski będą sprowadzane stare auta – dodał.

Na każdej służbie policjanci kontrolują w sumie kilkanaście aut. Z tych kilkunastu aut, większość traci dowód rejestracyjny. Jest też gro aut, które pomimo zatrzymanego dowodu rejestracyjnego, nadal są używane. Wtedy podczas kontroli, kiedy stwierdzamy już ponownie, że dowód rejestracyjny jest zatrzymany – kończymy taką kontrolę wnioskiem do sądu.

Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu policjanci mogą wlepić mandat do pięciuset złotych.

Czytaj: Na cmentarzu w Poznaniu działa Zniczodzielnia!