CK Zamek przez trudną sytuację finansową udostępnia lokale na wynajem

0
580
Autor: Radomil/wikipedia.com

Pandemia nie ustępuje i z każdym miesiącem trzeba bardziej ściskać pas, jeśli chodzi o finanse. Budżet Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przez pandemię uszczuplił się o dwa miliony złotych. Aby w ogóle przetrwać postanowiono, że udostępnią lokale na wynajem.

Przez COVID-19 Centrum Kultury Zamek (CKZ) znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. W zeszłym roku zarobili o dwa miliony złotych mniej, a sytuacja finansowa jest już naprawdę ciężka. Przez koronawirus odwołano wszystkie wydarzenia, a więc nie kupowano biletów, co wiąże się z brakiem przychodów z biletów. Zamek utrzymywał się też z wynajmu lokali.

– Niestety z powodu kryzysu gospodarczego nie od razu udało nam się wynająć wszystkie przestrzenie – mówi Martyna Nicińska z CK Zamek.

Czytaj: Pierwszy program dofinansowania in vitro w Poznaniu

Biura w zachodnim skrzydle oraz w Masztalarni są po remoncie.

– Oferujemy pomieszczenia o powierzchni od 22 metrów kwadratowych do 87 m kwadratowych, niektóre z nich można łączyć i w ten sposób zwiększyć wynajmowaną przestrzeń. W zachodnim skrzydle lokale są odmalowane, na podłodze położone są nowe wykładziny dywanowe, parkiet lub posadzka marmurowa – dodaje pani Martyna.

Wszystkie informacje znajdziecie na stronie internetowej Centrum Kultury Zamek.

Czytaj: Poznań: Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org