13. PKO Poznań Półmaraton oficjalnie został przełożony

0
535
COVID-19 wciąż wyznacza kierunki postępowania i porządek na świecie Zdjęcie: facebook.com/PoznanMaraton

PKO Poznań Półmaraton to bardzo ważna impreza biegowa w stolicy Wielkopolski. Co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem biegaczy, ale nie tylko. Na trasę biegu przychodzi wiele osób. Mieszkańcy Poznania i okolic zawsze zbierają się, aby dopingować sportowców. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała tegoroczne plany. 13 PKO Poznań Półmaraton został już oficjalnie przełożony.

2020 rok był okropnym, fatalnym rokiem, jeśli chodzi o imprezy masowe. Przełożono wiele koncertów, wiele imprez sportowych, itp. Przez COVID-19 większość uroczystości została odwołana lub odbywała się online.

Czytaj: Kina studyjne w fatalnej sytuacji

O ile spotkania lub wywiady można bez problemu przenieść na platformę internetową, tak emocje sportowe nie będą takie same przez ekranem laptopa czy telewizora. To trzeba tam być, czuć ten klimat, być wśród innych kibiców. Tego się nie da przenieść do Internetu.

Dlatego 13. PKO Poznań Półmaraton został odwołany. Początkowo organizatorzy przenieśli go na nowy termin. Każdy z nas miał nadzieję, że 2021 rok będzie lepszy, że koronawirus szybko się skończy. Niestety, to, co się dzieje, nie wygląda dobrze. Koronawirus nie odpuszcza, z dostępem do szczepionek też nie jest za ciekawie. Utrzymujące się obostrzenia nie pozwalają na organizowanie imprez, także tej.

To straszna wiadomość dla fanów biegania. 13. PKO Poznań Półmaraton został odwołany. Po przesunięciu terminu miał się odbyć 18 kwietnia 2021. Jednak już teraz wiadomo, że się nie odbędzie w ogóle.

– Żyjemy w ciągłej niewiedzy i niepewności, gdzie perspektywy znoszenia obostrzeń i odmrażania biegów masowych nie są nam znane. To wszystko obliguje nas do ponownego odłożenia biegu na inny termin – czytamy na stronie PKO Poznań Półmaraton.

Kiedy odbędzie się 13. PKO Poznań Półmaraton nie wie nikt. Ze względu na panującą sytuację planowanie czegokolwiek kompletnie nie ma sensu.

Czytaj: Archiwum Państwowe w Poznaniu nabyło tłok pieczętny z XVIII wieku

Szukasz pracy w Poznaniu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org