Poznań wydał ponad 60% budżetu przeznaczonego na odśnieżanie

0
465
Źródło: ZDM Poznań

Co roku żartujemy, że „zima zaskoczyła drogowców”, ale w tym roku nie jest nam do śmiechu, ponieważ śniegu spadło wyjątkowo dużo. Na dodatek miasto Poznań wydało już ponad 60% tegorocznego budżetu na odśnieżanie ulic.

Ponad 60% tegorocznego budżetu na odśnieżanie ulic w Poznaniu zostało już wydane. Najgorszą sytuację drogowcy mieli po weekendzie, w miniony poniedziałek. Odśnieżyli wtedy prawie 3,5 tysiąca kilometrów poznańskich ulic.

– Wysypaliśmy na drogi ponad 1600 ton mieszanki piasokowo-solnej, ponad 850 ton samego piasku. To są liczby, które pokazują jak intensywne były to działania na początku tygodnia – mówi Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich i dodaje, że prace związane z odśnieżaniem ulic Poznania wciąż trwają.

– Poprawiają to czego nie zdążyli jeszcze zrobić. Wchodzą tam, gdzie nie zdążyli jeszcze wbić łopaty, ponieważ byli na drogach strategicznych. Prace skupiają się na odśnieżaniu dróg rowerowych i przejść dla pieszych – dodaje Kaniewska.

Czytaj: Archiwum Państwowe w Poznaniu nabyło tłok pieczętny z XVIII wieku

Drogowcy proszą kierowców, aby ci nie wyjeżdżali na „letnich oponach” i żeby wyjeżdżali z domu kilka minut wcześniej niż planowali.

Na odśnieżanie w sezonie 2020/2021 miasto zaplanowało ponad 22 miliony złotych. Jeśli ta kwota zostanie wydana wcześniej, wtedy ZDM zwróci się do Rady Miasta o zwiększenie budżetu.

Bądźcie bezpieczni i jeździe powoli!

Czytaj: 13. PKO Poznań Półmaraton oficjalnie został przełożony

Szukasz pracy w Poznaniu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org