13. PKO Poznań Półmaraton już 17 października. Będą utrudnienia w ruchu

0
326
Na uczestników, którzy ukończą bieg w wersji tradycyjnej lub wirtualnej, czekają piękne medale. Zdjęcie: Twitter/PKO Biegajmy razem

Po dwóch latach przerwy wraca 13. PKO Poznań Półmaraton. Biegacze wystartują 17 października z ulicy Grunwaldzkiej o 10:00 rano.

Tak jak we wcześniejszych edycjach, meta usytuowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W okazji 100-lecia MTP, każdy biegacz otrzyma medal nawiązujący do jubileuszu. Jakimi ulicami pobiegną uczestnicy?

Start z ulicy Grunwaldzkiej, następnie biegacze udadzą się ulicami Jugosłowiańską, Taczanowskiego, Ściegiennego, Arciszewskiego, Hetmańską, ul. Dolną Wildą, Piastowską, Drogą Dębińską, Strzelecką, Garbarami, Małymi Garbarami, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta, rondem Kaponiera, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzką do placu Marku na MTP.

– Na starcie będą mogły stanąć wyłącznie osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi SARS-Cov-2, które dobrowolnie okażą organizatorowi oficjalny unijny certyfikat szczepienia oraz osoby z przeciwwskazaniami medycznymi do szczepień przeciw COVID-19 i ozdrowieńcy. Brak okazania dokumentu uniemożliwi odbiór pakietu startowego, tym samym uczestnictwo w wydarzeniu – informują organizatorzy.

Jeśli chcesz się zapisać, masz jeszcze okazję. Każdy chętny może to zrobić to 16 października. Limit to 5000 osób zaszczepionych oraz 500 ozdrowieńców oraz osób z medycznymi przeciwwskazaniami do szczepień.

Czytaj: Ruszają zapisy na 13. PKO Poznań Półmaraton

Obecnie opłata startowa wynosi 120 złotych, a dwa dni przed półmaratonem – 150 złotych. Zwycięzca biegu dostanie 10 tysięcy złotych, za drugie miejsce biegacz otrzyma 6000 złotych, a za trzecie 4000 złotych.

– W sumie nagrodami finansowymi premiowanych jest pierwszych 6 miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn. Bonus za pobicie rekordu trasy Poznańskiego Półmaratonu dla pierwszej kobiety (czas poniżej 01:09:53) i pierwszego mężczyzny (czas poniżej 01:02:00) wynosi 10 000 zł – dodają organizatorzy.

Choć tradycyjnie poznański półmaraton organizowany jest wiosną, ze względu na pandemię przeniesiono go na jesień – w miejsce maratonu, który w tym roku się nie odbędzie.

Czytaj: Nagrodzono poznańskie schronisko dla zwierząt