Betlejem w Poznaniu 2021 oficjalnie otwarte!

0
364
Jest świątecznie, kolorowo i gwarnie, a obok zapachów świetnego jedzenia i grzańca trudno przejść obojętnie. Zdjęcie: Facebook/Miasto Poznań

Już pomału wszyscy zaczynamy odczuwać cudowną przedświąteczną atmosferę. Od 20 listopada mieszkańcy Poznania i okolic mogą podziwiać piękne Betlejem Poznańskie.

Betlejem Poznańskie wystartowało 20 listopada. Pomimo wciąż trwającej pandemii, Poznaniacy będą mogli wspólnie wprowadzać się w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu za każdym razem przyciąga wielu mieszkańców Poznania, jak i okolicznych miejscowości, a nawet turystów. Wiele atrakcji sprawi, że od razu poczujemy magię świąt. Na długo zapamiętacie czas spędzony w tym miejscu.

Sercem poznańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego będzie, jak w ubiegłych latach, Plac Wolności. Chociaż powstały dwie dodatkowe lokalizacje: Rynek Łazarski i Park Kasprowicza przy Arenie.

Dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się rozświetlenie choinki miejskiej i otwarcie Jarmarku na Starym Rynku.

Jarmark obfitować będzie w program wydarzeń kulturalnych m.in. występy artystyczne, atrakcyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wydarzenia charytatywne.

Facebook

Czytaj: 27 grudnia będzie świętem państwowym upamiętniającym Powstanie Wielkopolskie

Z pewnością jedną z ciekawszych atrakcji Poznańskiego Betlejem jest Christmas Silent Disco. Zakładamy wtedy na uszy słuchawki, z których dobiegają świąteczne piosenki. To naprawdę świetna zabawa! W tym roku Christmas Silent Disco odbędzie się 18 grudnia o godzinie 18:00.

W dniach 10-12 grudnia odbędzie się Ice Festiwal Poznań. Tym razem lodowe zmagania zagoszczą w Parku Jana Kasprowicza (Arena). Po rocznej przerwie ponownie na żywo zobaczymy, jak powstają niepowtarzalne rzeźby.  W dwóch konkurencjach zmierzy się aż 24 uczestników z niemalże całego świata.

Niemal codziennie na dzieci czeka coś zupełnie nowego. Będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Na dzieci codziennie czeka coś zupełnie nowego – w tym spotkanie ze Świętym Mikołajem, spotkanie z Elzą i Olafem czy spotkanie z Balonową Wróżką oraz Elfem.

Będą też nowe świąteczne iluminacje, które będą nawiązywać do poznańskich legend: „O poznańskich koziołkach”, „O rogalach świętomarcińskich”, „O krawcu z Chwaliszewa”, „O królu kruków” oraz „O pustelniku z Muszej Góry”.

Jarmark Bożonarodzeniowy – Betlejem Poznańskie potrwa do niedzieli, 26 grudnia 2021 roku.

Czytaj: Pociągiem z Poznania do Paryża!