Poznań: W Starym Porcie można wypożyczać kajaki i motorówki

0
306
Chcecie zobaczyć Wartę od innej strony? Koniecznie odwiedźcie Wypożyczalnia motorówek i kajaków w Starym Porcie. Zdjęcie: Facebook

Tereny nadwarciańskie są jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez poznaniaków i turystów w sezonie wiosenno-letnim. I nie ma się co dziwić. Czeka tam na Was wiele atrakcji.

Prawie do samego końca sierpnia (do 28.08) w Starym Porcie przy ul. Estkowskiego (na cyplu Warty) otwarta jest wypożyczalnia sprzętu. Dla miłośników sportów wodnych przygotowano 4-osobowe łodzie motorowe oraz 10 kajaków dwuosobowych.

Warto skusić się na taką atrakcję, ponieważ macie wtedy niesamowitą okazję do zobaczenia Poznania z nieco innej perspektywy, świetnie się przy tym bawiąc. Co ważne, nie trzeba mieć patentu sternika motorowodnego – wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie na miejscu. Po wszystkim można się wybrać w rejs po Warcie.

Czytaj: Muzeum Historii Zoo i Lwa w Poznaniu już otwarte!

Za godzinne wypożyczenie motorówki trzeba zapłacić 60 zł (w cenie jest paliwo, przeszkolenie i kamizelki ratunkowe). Za kajak trzeba zapłacić 20 zł.

Powstały dwie trasy kajakowe: Wartą (w górę, później w dół rzeki) i Cybiną (w dół, później w górę rzeki). Obie trasy zaczynają się i kończą w tym samym miejscu, czyli w Starym Porcie. W drugiej połowie maja przedstawione zostaną kolejne, dalsze trasy.

Czytaj: Ruszyła Strefa Szyfrów w Poznaniu!

Wypożyczalnia jest czynna codziennie w godz. 10:00-18:00. Rezerwacje nie są obowiązkowe, ale warto ich dokonać w weekendy. Można to zrobić pod numerem telefonu 731 130 534.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.